התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

איך לכתוב קורות חיים מוצלחים?

איך לכתוב קורות חיים מוצלחים?

קורות החיים הם המסמך עליו מסתמכים המעסיקים כדי ללמוד עליך. הם צריכים להכיל את המידע המדויק והעדכני עליך אך הם צריכים להיות גם ברורים ושיווקיים. איך עושים את זה?

אנחנו רוצים לכתוב קורות חיים כדי לשפר את הסיכויים שלנו להקלט לעבודה. אז מה צריך לכתוב בקורות החיים ואיך עושים את זה?

יש לציין את הפרטים האישיים בקורות החיים

ציינו בקורות החיים שלכם את הפרטים האישיים שלכם. חובה לציין: שם מלא, מס' טלפון נייד, עיר מגורים. רצוי לציין: מס' תעודת זהות, ארץ לידה, שנת לידה, מצב משפחתי, כתובת דוא"ל. את הפרטים כמובן לציין בשורה נפרדת לכל פרט.

פרטו על השכלה שלכם - כולל קורסים והשתלמויות

יש לציין בקורות החיים את ההשכלה שלכם, בסדר כרונולוגי הפוך (מהחדש לישן). יש לכלול את שנת סיום הלימודים, סוג התואר, קורסם והשתלמויות. את הלימודים האקדמאיים מציינים לפני הקורסים וההשתלמויות בדרך כלל. ניתן לציין גם את לימודי התיכון, אך לא חובה. גם בלימודי התיכון נציין את שנת הסיום, כמות שנות הלימוד, סוג הבגרות. בנושא ההשכלה, חשוב לציין גם את מוסד הלימודים / מגמה / סוג התעודה.

הרחיבו בנושא הניסיון התעסוקתי שלכם

בקורות החיים זהו החלק החשוב ביותר. גם פה נכתוב בסדר כרונולוגי הפוך (מהחדש לישן). בכל מקום עבודה נכתוב את שנת התחלת העבודה ושנת הסיום (בדיוק בסדר הזה). במידה ועדיין עובדים באותו המקום נכתוב "כיום". חשוב לציין את שם החברה, תחום העיסוק, סוג התפקיד, ופירוט קצר על תחומי האחריות והניסיון הרלוונטי שצברת בתפקיד.

שירות צבאי / לאומי

זהו סעיף רשות, אך במידה ועשיתם שירות צבאי או לאומי מומלץ לציין זאת, מאחר וזהו ניסיון נוסף אותו צברתם בחייכם. גם כאן נציין את תקופת השירות, סוג התפקיד, החיל או היחידה, קורסים שעשינו, וכדומה.

שפות - כתיבה,קריאה,דיבור

ניתן לציין את השפות אותן אתם דוברים, בציון רמת השפה (למשל – שפת אם, ברמת שפת אם, רמה גבוהה מאוד, רמה גבוהה וכדומה). את רמת השפה רצוי לציין בעבור כל סעיף – דיבור, כתיבה, קריאה.

כישורי שימוש במחשבים ותוכנות

ניתן לציין את תוכנות המחשב ורמת הידע שלך בכל תוכנה. כדאי לציין גם שימוש במחשב, הקלדה, שימוש באינטרנט וכדומה.

רישיון נהיגה

ניתן לציין במידה ורלוונטי לתפקיד, סוג הרישיון.

המלצות

יש לציין כי המלצות ינתנו על פי דרישה.

אנו מאחלים לך הצלחה רבה בכתיבת קורות החיים שלך למשרות בתחום החינוך וההדרכה.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: