התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

איך למנוע תחלופת עובדים במקום העבודה?

איך למנוע תחלופת עובדים במקום העבודה?

מעסיקים רבים מתמודדים עם תחלופת עובדים גבוהה במקום העבודה. מדוע העובדים מתחלפים כל כך מהר וכיצד ניתן למנוע זאת?

בעבר, עובדים היו עובדים במקום עבודה אחד כל חייהם. התקופה הזו השתנתה, והעובדים מחפשים כל הזמן את האתגר הבא. אולי העניין נובע כתוצאה ממגוון רב של משרות ותחומי עיסוק שגורמים לבלבול רב – כך שהעובדים רוצים לנסות ולשנות. אולי מדובר בדור שונה, שרוצה להתקדם ולהתפתח מהר יותר בדיוק כמו שהתפתחה הטכנולוגיה והנגישות למידע. כתוצאה מכך, לא רק הגיוס הוא שקובע, אלא גם שימור העובדים. החשיבות בשימור העובדים הינה אקוטית להצלחת העסק, מאחר ועובד שאנחנו מכשירים ומלמדים, צובר ידע וניסיון, ולאחר מכן יכול לסייע לנו יותר בעבודה.

חשוב להכין בכל עסק תוכנית לשימור עובדים, הכוללת בין היתר את הנקודות הבאות

משוב תקופתי

יש לערוך עם העובדים משוב תקופתי, להבין ממנו איך הולך בעבודה, מה טוב, מה פחות טוב, למה הוא מצפה, איך הקשר עם שאר הצוות וכדומה. חשוב לתת לעובד להביע את דעתו ולשמוע אותה, להבין אותו ולהקשיב בצורה שאינה ביקורתית כלפיו, כדי שהוא יגיד את אשר על ליבו. ניתן לעשות את שיחת המשוב גם באמצעות דף משוב בעילום שם, או לקחת את העובד לבית קפה סמוך לשיחה באווירה נעימה יותר.

אופק התפתחותי

חלק מהעובדים מחפשים לעיתים גם אופק התפתחותי. חשוב להבין האם העובד מחפש אופק כזה, ובמידה והוא מגדיל ראש, מחפש ללמוד, לתרום ולהתפתח – לאפשר לו. ניתן למשל לתת לו אחריות נוספת, לשלוח אותו לקורס לימודי הרלוונטי לעסק, לתת לו פרויקט מיוחד וכדומה. את האחריות לעובד ניתן לתת על פי העדפתו ולשאול אותו כמובן לפני אם האחריות הנוספת הינה משהו שמתאים לו.

יחס ואווירה במקום העבודה

עובדים רבים מסיימים את עבודתם במקום העבודה בשל יחס לא טוב של המעסיק / הבוס, ו/או של הצוות. העובד מעוניין שתהיה לו תחושה טובה "לקום בבוקר" ובמידה והיחס אותו הוא מקבל במקום העבודה מהצוות או הבוס אינם נעימים לו, סביר שהוא יחפש מקום עבודה אחר.

לסיכום, בכל מקום עבודה חשוב לעסוק לא רק בגיוס אלא גם בשימור העובדים. זאת בין היתר גם על ידי יצירת אווירה נעימה במקום העבודה, מתן אופק התפתחותי לעובדים וקבלת משוב תקופתי מהעובדים. מקווים שהמאמר יעזור לכם בשימור העובדים במקום העבודה.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: