התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

איך נעזור לאפרוח שלנו לחזק את מערכת החיסון

איך נעזור לאפרוח שלנו לחזק את מערכת החיסון

חיזוק מערכת החיסון של הילד חשובה מאוד. ניתן לחזק את מערכת החיסון של הילד שלנו באמצעות 3 עקרונות פשוטים ולהפוך אותם לבריאים, חזקים ומאושרים יותר. 

במאמר זה אסקור את האני מאמין שלי - איך לחזק את מערכת החיסון של הילד בדרך טבעית.

בכל שנה, כשמסתיים החופש הגדול, ושנת הלימודים בפתח, הפעוטות שנכנסים למסגרת חשופים יותר להדבקות בווירוסים שונים. ברור שאי אפשר למנוע זאת לחלוטין, אך אפשר לחזק את הגוף כך שהמקרים האלה יצטמצמו. כמו כן, גם אם הילד נדבק, אפשר לדאוג שיעבור את הווירוס ביתר קלות. אז מה מומלץ לעשות כדי לחזק את המערכת החיסונית?

מנה ראשונה: נפש בריאה בגוף בריא

מנה ראשונה ומשמעותית ביותר היא מנת האושר! אושר = בריאות! אושר מתקשר לנפש ולכן הפתגם המפורסם קובע: "נפש בריאה בגוף בריא".

חבקו את הילדים שלכם, תנו להם אהבה ותשומת לב. עודדו אותם לצחוק הרבה - הצחוק גורם למוח לשחרר הורמונים טובים שעוזרים לחזק את מערכת החיסון ("הצחוק יפה לבריאות").

אפשרו לילדים להיות הרבה בחוץ, בתנועה, לטייל בטבע, לראות נופים, להריח פרחים, להתלהב. קחו אותם לחוף הים (לא בשעות של שיא החום), תנו להם לשחק בחול הרטוב, לשחק במים, להוציא את כל האנרגיות השליליות ואת כל האגרסיות. כשתחזרו איתם הביתה הם יהיו מאושרים, רגועים וילכו לישון "כמו תינוק".

מנה שניה: תזונה בריאה ומאוזנת

עלינו להימנע ממזונות שאינם בריאים ולעבור לתזונה בריאה.

תזונה שכוללת כמויות גדולות של ממתקים, סוכר, מעדני חלב מתוקים, מוצרי מאפה מקמח לבן, מרגרינה, מזון מעובד ומזון המכיל צבעי מאכל, גורמים נזק לגוף ומחלישים את מערכת החיסון. לכן, הפחיתו או הימנעו ממזונות אלה ובמקום זה צרכו יותר פירות וירקות טריים, דגנים מלאים, קטניות וכדומה.

מנה שלישית: רוגע ושלווה

לחץ, עצבים, חרדות - גורמים למצב של סטרס, חוסר מצב רוח, דכדוך, חוסר מוטיבציה, חוסר בטחון ואף דיכאון - מה שבטוח מחליש את מערכת בחיסון.

קחו דברים בפרופורציה, האטו את הקצב, הפסיקו לרדוף אחרי מצוינות ואחרי מושלמות, הבריאות היא מעל הכל. היו שמחים בחלקכם, התנהגו בכבוד אחד לשני ולמדו את ילדכם כל זאת.

הימנעו מלהסתכל על הדשא של השכן ולנסות שהדשא שלכם יהיה ירוק יותר. הסתפקו כל אחד בדשא שלו ותודו לקב"ה על כל מה שאתם מצליחים להשיג בחיים. אל תבכו על מה שאינכם מצליחים להשיג. בקיצור, "הסתכלו על חצי הכוס המלאה" ולמדו את ילדכם לראות את העולם באור חיובי.

לסיכום, אני מאמינה שכדי לחזק את מערכת החיסון של הילדים, צריך לתת להם 3 מנות. מנת אושר, מנת בריאות, מנת שלווה. בהצלחה.

כותבת המאמר היא שרה מלכה, יועצת התפתחותית וחינוכית לגיל הרך, בעלת 30 שנים של ניסיון בעבודה עם הגיל הרך, ומנהלת קבוצת הפייסבוק ניצנים בחינוך

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: