התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

אם בית

אם בית

המידע המלא על תפקיד אם בית והדרישות לעבודה של אם בית. בנוסף הצעות עבודה למשרות אם בית (חיפוש עבודה) או פרסום מודעת דרושה אם בית באתר דרושים בחינוך.

אמהות הבית דואגות לנושאים שונים של הילדים או המטופלים, על מנת שיחושו בבית במקום בו הם שוהים וכדי לדאוג לצרכיהם השוטפים בזמן השהות. תפקיד אם הבית הוא תפקיד בעל חשיבות מרובה מאוד. אם הבית צריכה לדאוג שהמוסד או הבית בהם מתגוררים הילדים או המטופלים יהיו כמו בית בשבילם. הנה קצת רקע על התפקיד.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים אם בית

מהו תפקיד אם הבית?

אם הבית הוא תפקיד משמעותי במסגרת החינוכית. במסגרת התפקיד אם הבית לוקחת אחריות על נושאים שונים במוסד החינוכי בו נמצאים הילדים. אם הבית עובדת בדרך כלל עם עובדת סוציאלית או פסיכולוגית ומול מנהל המוסד החינוכי ומדווחת במקרים של ענייני משק, חברה, מצבם של הילדים ומקרים חריגים.
אם הבית תשתתף בישיבות המקצועיות וישיבות הצוות. היא תעניק עזרה כללית בתוך המוסד החינוכי ותשמש דוגמא לילדים בהתנהגות אישית והגנת הזולת. אם הבית תעניק תשומת לב אישית לכל ילד ותהא כמו "אם" שנייה בשבילו. היא לעיתים גם תלך עם הילדים לבית הספר למפגש עם המורים. אם הבית צריכה לשמור על האווירה הנעימה במוסד – שהוא בעצם בית בשביל הילדים או המטופלים.

מהם תחומי האחריות של אם הבית?

אם הבית אחראית על מגוון רחב של דברים. כמובן שבכל ארגון זה אחרת, אך אלו מספר דוגמאות לתחומי האחריות של אם הבית:
אם הבית אחראית לניהול שוטף ותקין של העבודה במסגרת החינוכית. במסגרות רבות אחראית אם הבית גם לדאוג לשלום הילדים, ניקיונם ובריאותם של הילדים, השכמה והשכבה לישון.
במסגרת התפקיד אם הבית יכולה גם להכין את הילדים בבוקר – הכנתם ליציאה לגן או בית הספר, ולקבל אותם בשובם למסגרת. היא דואגת להכין ולארגן את המזון לארוחות השונות, לעיתים ע"י הזמנה ממטבח מרכזי או ע"י הכנה עצמית ובישול. כמו כן, אם הבית יכולה לקבל אחריות גם על נושא ביגוד הילדים – כגון ארגון בגדים נקיים, כביסה או טיפול בנושא הכביסה, וכדומה. במקרים נוספים תהא אחראית אם הבית גם על ניקיון המוסד החינוכי או הדירה.
כמו כן, ישנם מסגרות בהן אם הבית אחראית גם על עזרה משמעותית בהכנת שיעורי בית, משחקי חברה, חוגים ונושאים בלתי פורמאליים נוספים. אם הבית תדאג להעלות את המורל של הילדים, תעודד אותם, תערוך עימם שיחות שונות, תקשיב להם ותסייע באופן שוטף. היא תדאג לטיפולים של הילדים כשהם חולים כולל ביקורי מרפאה וקופת חולים. היא תשים לב כאשר הילדים מתנהגים בצורה שונה ותדאג לדווח על כך ולהקשיב לילדים. אם הבית צריכה גם לגלות יוזמה על מנת לעזור לילדים.
לעיתים רבות אם הבית אחראית גם על הפאן הלוגיסטי או האדמיניסטרטיבי – לדוגמא תחזוקה, הזמנות, בישול, אדמיניסטרציה וכדומה.

באילו ארגונים מגייסים אמהות בית?

אמהות בית מגייסים למספר רב של ארגונים, בין היתר מגייסים למשפחתונים, הוסטלים, צהרונים, בתי ספר, מועדוניות, מועדוני נוער, כפרי נוער, עמותות וכדומה. במקרים רבים הדיירים או הילדים הם במסגרת של חינוך מיוחד או נפגעי נפש או מטופלי רווחה - אך יכול להיות גם שלא.

מחפשים עבודה של אם בית? דרושים אם בית - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של אמהות בית מאתר דרושים בחינוך.

משרות אם בית | דרושים אמהות בית | חיפוש עבודה של אם בית

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: