התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

בייביסיטר | שמרטפות

בייביסיטר

מידע על תפקיד של בייביסיטר (שמרטף) ודרישות התפקיד לעבודה כבייביסיטר. בנוסף הצעות עבודה למשרות בייביסיטר ופרסום מודעת דרושים בייביסיטר באתר דרושים בחינוך.

שמרטף (בייביסיטר באנגלית) הוא אדם ששומר על תינוק או ילד, בדרך כלל בתמורה כספית (אך לא רק) בזמן שהורי הילד נעדרים (אך לא רק). לעיתים קרובות מדובר במספר שעות בודדות אך לעיתים גם יותר מכך ואף שמירה קבועה על הילד. כלומר, בייביסיטר הוא תפקיד חשוב בו שומרים על תינוק או ילד. מדובר לעיתים גם במקצוע בו מקבלים תשלום כספי בגין שעות העבודה. במאמר זה נציין מספר עובדות על תפקיד בייביסיטר, מי יכול למלא אותו, מה ההבדל בין בייביסיטר למטפלת וכמו כן על ההכשרה הדרושה לעבודה כבייביסיטר.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: משרות דרושים בייביסיטר

מתי משתמשים בבייביסיטר?

לא תמיד הוריו של הילד , הילדה או התינוק יכולים להיות זמינים כדי לטפל בו. בעידן שלנו, בניגוד לבעבר, רוב האמהות יוצאות לשוק העבודה ומפתחות קריירה ולכן יש צורך רב בשירותי בייביסיטר.
בייביסיטר הוא שמירה לא ארוכה על הילד, בדרך כלל למספר שעות בודדות. לדוגמא – אחר הצהריים לאחר הגן או המעון עד להגעת ההורים מהעבודה, או בשעות הערב בעת בילוי של ההורים מחוץ לבית. יש כאלו שאף מזמינים בייביסיטר לשמירה על הילד או התינוק על מנת שההורים יוכלו לעסוק בסידורים אחרים כאשר הם נמצאים בביתם – למשל: בישול, אפיה, כביסה, סידור, ניקיון ועוד.

ההבדל בין מטפלת לבייביסיטר

הבייביסיטר (לרוב מדובר בנשים) צריכה לדאוג גם לשלום התינוק או הפעוט, אך גם לדאוג במקרים רבים להאכלה, החלפת חיתולים, משחק, העשרה וכדומה. כאשר הילדים גדולים יותר תדרש אולי הכנת ארוחות וכמו כן עזרה בשיעורי בית. 
בדרך כלל מטפלת תהיה רוב שעות היום עם התינוק, במשרה מלאה, בעת שההורים עובדים ואינלו בייביסיטר תעבוד לכמה שעות בודדות. מטפלת תעבוד עם ילדים קטנים יותר, פעוטות או תינוקות בדרך כלל, ובייביסיטר יכולה לעבוד עם ילדים בכל הגילאים. כמובן, שכיום יש ערבוב בין המילים וההבדלים מטשטשים.

בייביסיטר כעבודה 

כדי לעסוק בתחום הבייביסיטר אין צורך בהכשרה פורמאלית בדרך כלל, למרות שזה מאוד רצוי ומומלץ. כן נדרש ידע בתחום על מנת לטפל בילד או בתינוק. יש לציין כי יש גם "בייביסיטר לילה" בו הבייביסיטר רק נמצא בבית בעת שהילד ישן, ובמידה ויש בעיה הוא מיידע את ההורים, ובמקרה זה פחות חשוב שתהיה הכשרה בתחום.
העבודה כבייביסיטר בדרך כלל עבודה זמנית אך יש כאלו שעובדים בה למשך מספר שנים. ניתן לאמץ מספר משפחות ואיתן לעבוד כבייביסיטר. בדרך כלל מדובר בצעירות וצעירים שעובדים כבייביבסיטר אך לא רק, יש גם אנשים יותר מבוגרים שאוהבים מאוד את התחום ועובדים בו. כמובן, שגם בני משפחה עושים בייביסיטר ובמקרה כזה מדובר על שמירה על אחיינים או נכדים בדרך כלל. 
כדי להיות בייביסיטר יש צורך שההורים יתנו אמון בבייביסיטר, מאחר והם משאירים את האוצר שלהם בידיו וכמובן גם את ביתם בדרך כלל. חשוב שהבייביסיטר ידאג לצרכי הילד ויתן מעצמו וכמו כן לא ינצל בצורה כלשהיא את תפקידו.

מחפשים עבודה של בייביסיטר? דרושים בייביסיטר - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של בייביסיטר מאתר דרושים בחינוך.

משרות בייביסיטר | עבודה בייביסיטר | בייביסיטר דרושים

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: