התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

השאלות הכי טובות לראיון העבודה

השאלות הכי טובות לראיון העבודה

כיצד יכול המעסיק לשאול שאלות בעלות ערך מוסף בראיון העבודה? נחפש שאלות שיספרו לנו עוד קצת על העובד ועל אופיו. איזה שאלות ניתן לשאול?

המעסיקים מראיינים מועמדים רבים בראיונות שונים. מועמדים רבים מספרים על עצמם ועל הניסיון שלהם, ומביעים את הרצון שלהם לעבוד אצלנו בעסק. לעיתים רבות, אנו רואים כי הגיוס לא הצליח, או מתאכזבים מהעובד שהעסקנו. ניתן לשאול שאלות ממוקדות שיכולות להעיד קצת יותר על אופיו של העובד.

האם קראת עלינו / מה אתה יודע עלינו

ניתן להבין כך האם המועמד בכלל יודע לאן הגיע, מה המשרה, רקע על העסק. מועמד שעשה מחקר לפני, ועדיין הגיע לראיון, כנראה יהיה רציני יותר בגישתו אל המשרה שלכם.

מה אתה יודע על המשרה

מועמד שהגיע מועמדות למשרה, בוודאי קרא עליה לפני כן. המועמד אינו צריך לשלוט בכל הפרטים הקטנים, אך הוא בוודאי צריך להבין בגדול מהי המשרה, מה האחריות שלו, מה הפעולות שעליו לעשות במהלך היום. מועמד שאינו מבין כלל את המשרה, כנראה היה פחות ממוקד בהגשת קורות החיים שלו, ושלח אותן למשרות נוספות שיותר מעניינות אותו.

איפה תהיה בעוד שנתיים

מעסיקים שרוצים לדעת קצת על שאיפותיו של המועמד, יכולים לשאול את השאלה הזו. לפי התשובה ניתן לדעת מה המסלול אותו מתכנן המועמד לעצמו, ולהבין האם המשרה שלכם היא רלוונטית למסלול הזה. כמובן, שהדברים יכולים להשתנות בדרך, על המסלול הזה נותן לכם אינדיקציה לרצונות המועמד.

כמה אתה מעוניין במשרה בין 1 ל-10

השאלה הזו מגיעה בדרך כלל בסיום הראיון, לאחר שכבר הכרנו את המועמד וסיפרנו על המשרה והמעסיק. ניתן לשאול את המועמד לגבי דירוג הרצון שלו לעבוד במשרה. מועמדים רבים נוטים לענות את האמת, ומועמד שהמוטיבציה שלו נמוכה לעבודה במשרה כנראה יתאים פחות ממועמד שהמוטיבציה שלו לעבוד במשרה גבוהה. לאחר שיענה המועמד את הציון, ניתן לשאול שאלה נוספת "למה לא 10?" או "מה חסר כדי שזה יהיה 10" וכך להבין יותר.

יש לך שאלות נוספות

חשוב לתת למועמד לשאול שאלות נוספות בכדי לתת לו להתבטא ולבחון האם יש עוד מידע שהוא רוצה לדעת. לעיתים רבות, מועמדים שואלים כאן שאלות שיעזרו לכם לבחון קצת יותר על מה הם חושבים ומה חשוב להם לדעת. גם שאלה זו מגיעה בסיומו של ראיון העבודה.

לסיכום, כדי לתהות יותר על קנקנם של המועמדים, חשוב לשאול שאלות יצירתיות יותר, שיתנו לכם להכיר טוב יותר את המועמד, את סימני השאלה שעולים במוחו, את ההכנה שלו לראיון ואת המסלול שהוא מכין לעצמו בחיים. אנו מקווים שהמאמר יעזור לכם בראיונות העבודה. בהצלחה.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: