התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

חמש שאלות לשאול את המורה הפרטי של ילדיכם

מורה פרטי

מורה פרטי יכול לעזור ולשפר את הישגיו הלימודיים של הילד שלכם, את בטחונו העצמי ואת היכולת שלו להיות לומד עצמאי בעתיד. איך נדע אם המורה הפרטי באמת מתאים לילד שלנו?

בין אם הילד מעורפל מכל החוקים באנגלית, הולך לאיבוד בין המספרים או מתבלבל מכל הפרטים בהיסטוריה, אתם זקוקים לעזרה ומהר. מורה פרטי יכול לעזור ולשפר את הישגיו הלימודיים של הילד שלכם, את בטחונו העצמי ואת היכולת שלו להיות לומד עצמאי בעתיד. אך כמו בכל תחום מקצועי, יש אנשי מקצוע טובים ויש אנשי מקצוע מעולים. בכדי להבטיח סיכוי גבוה יותר לתוצאות, חשוב לבדוק את ההתאמה האישית בין המורה לאופי ולסגנון הלמידה של ילדכם. כך למשל, התפתח תחום ההוראה המתקנת, העוסק במתן מענה לבעיות למידה, על ידי שיטות וטכניקות הוראה אישית.

אז איך נדע אם המורה הפרטי יתאים לילד שלנו?

הנה כמה שאלות שחשוב לשאול את המורה לפני תחילת השיעורים הפרטיים:

האם יש לך שיטה מסוימת? באילו כלים אתה משתמש?

כל תלמיד לומד בדרך שונה ולכן במסגרת השיעורים בבית הספר זה כמעט בלתי אפשרי ללמד בדרך שתתאים לכלל התלמידים. המורה הפרטי צריך לדעת כיצד להתאים את עצמו ואת סגנון השיעור לסגנון הלמידה של הילד. האפשרויות מגוונות וכוללות שימוש באביזרי למידה שונים, במשחקים או שמע - לכל אחד "עובד" משהו אחר.

כיצד תוכל לחזק את הילד בלמידה?

למרות שעל פניו, זאת שאלה גדולה לשאול מורה שעוד לא פגש את הילד שלכם, תגובתו תעיד על הדרך שבה הוא מאבחן את הצרכים של הילד ואת יכולותיו.

למורה הנכון יהיו אסטרטגיות ושיטות ספציפיות לזיהוי קשיי למידה ונקודות עליהן צריך לעבוד עם הילד. המורה יכול לזהות קשיים שיצביעו על אפשרות של הפרעת קשב או/ו לקות למידה ולהבחין כאשר הילד פשוט לא הבין נקודה ספציפית בחומר אשר מקשה עליו את הלימודים.

איך הגעת לתחום ההוראה?

המורים הטובים ביותר הם אנשים שיש להם התלהבות, אהבה למקצוע ותחושת שליחות. ההצלחה של הילדים חשובה להם. שימו לב אם המורה מגלה התעניינות בהתקדמות של הילד שלכם, האם הוא מרגיש חלק מתהליך חשוב, האם הוא מראה נכונות לעשות את הצעד הקטן הנוסף למען הילד שלכם.

האם עבדת עם תלמידים נוספים? האם יש לך המלצות?

חשוב לנו לדעת מהו נסיונו של המורה בתחום. האם יש לו ניסיון? כמה ניסיון צבר? האם עבד במוסדות חינוך בעבר? כמובן שהשלב הבא הוא לבדוק המלצות. דרך ההמלצות ניתן לקבל מידע חשוב על המורה, על רמת מקצועיותו ואישיותו. נוכל לדעת למשל האם הוא חביב ובעל גישה לילדים או אולי הוא מורה עם מזג קשוח. כמובן שאפשר ורצוי לבקש טלפונים של ממליצים ולשוחח עימם.

איך תוכל לעזור לילד שלי להיות לומד עצמאי?

דרך הוראה משמעותית תעודד את הילד להיות לומד עצמאי. מורה טוב יקנה לילד כלים כך שהלמידה תמשיך ותלווה את הילד לאורך כל חייו. ננסה להבין האם המורה מלמד את הילד שיטות לימוד או מלמד אותו חומר ספציפי בלבד? האם הוא משתמש בדרכי הוראה מגוונות או רק מלמד את החומר בצורה יבשה. האם המורה מחזק את המוטיבציה של התלמיד ללמידה עצמאית בהמשך.

יותר מכל המלצה או שיטת למידה, הדבר החשוב ביותר הוא לדבר עם המורה על מה שמפריע לילד שלכם, גם מבחינה לימודית וגם מבחינת קושי רגשי.

לסיכום, נאמר שצריך כפר שלם כדי לחנך ילד. גבשו סביב ילדכם קהילה מעצימה של מורים ולומדים כדי להביא אותו להצלחה המקסימאלית.

כותבת המאמר היא אריאלה גרינברג -מאמנת קוגניטיבית עם התמחות בהוראה מתקנת

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: