התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מאבחנת דידקטית | מאבחן דידקטי

דרושה מאבחנת דידקטית

מידע על תפקיד מאבחנת דידקטית ודרישות העבודה. בנוסף הצעות עבודה למשרות (חיפוש עבודה) אבחון דידקטי ופרסום מודעת דרושים מאבחנת דידקטית | דרושים בחינוך.

מאבחנת דידקטית תעניק הערכה לתפקוד יכולות הלמידה של התלמיד, תוך בחינת לקויות למידה שונות. מאבחנת דידקטית דרושה לתת אבחון מקיף הכולל הצעות לשיפור יכולות הלמידה. כולנו שמענו בעבר את המילים "יש לי לקויות למידה" או "לקחתי את הילד לאבחון". אבחון של יכולות הלמידה הוא חשוב מאחר ותוצאותיו יכולות להיות הרות גורל בשיפור יכולות הלמידה של הילד וכישוריו לעתיד.

לחיפוש עבודה בתחום: דרושים מאבחנים דידקטיים

מהו אבחון דידקטי

אבחון דידקטי הוא תהליך באבחנת לקויות למידה, אשר מתבצע על ידי איש / אשת מקצוע מתחום ההוראה המתקנת. באבחון נבדקות היכולות הקוגניטיביות (עיבוד מידע, חשיבה, הבנת הנקרא, קריאה, כתיבה, זיכרון, התארגנות). האבחון מטרתו לסייע לאתר את הסיבות לכשלים לימודיים, על מנת לשפר את היכולות הלימודיות וכמו כן לבנות תוכנית לימודים מותאמת.

מתי משתמשים בשירות של מאבחנת דידקטית

אנחנו נפנה לאבחון דידקטי כאשר אנחנו נרצה לעשות הערכת תפקוד של ליקוי למידה. בדרך כלל עושים את האבחון כאשר יש חשד כלשהוא ונרצה לאמת או לשלול אותו. האבחון יגלה את הקשיים ויתווה בסיס להמשך הטיפול בקשיים תוך מציאת דרכים להקלתם או עקיפתם. לכן האבחון ישמש בסיס לבניית תוכניות חינוכיות בבתי הספר. אבחון דידקטי גם מספק לנבדק הקלות והתאמות במבחנים, כדי שיוכל למצות את יכולותיו בצורה הטובה ביותר.

כיצד מתנהל אבחון דידקטי עם מאבחנת דידקטית

בית הספר יכול להפנות תלמידים לאבחון דידקטי כאשר יש לו חשד שלתלמיד קשיי למידה על רקע ליקויי למידה ראשוניים או שקיים פער בין היכולות השכליות המשוערות לתפקוד התלמיד. האבחון מתבצע מול מאבחן או מאבחנת דידקטים, אשר מוסמכים ע"י משרד החינוך. האבחון אורך בין 4 ל-6 שעות. ניתן לבצע את האבחון במספר מפגשים, והוא תקף ל-5 שנים. לאחר האבחון מוגשים הממצאים לנבדק או להוריו, והם כוללים את המסקנות ואת דרכי ההתמודדות המומלצות. לאחר מכן האבחון יוגש לבתי הספר והצוות החינוכי יפעל בהתאם להמלצת האבחון.

מה כולל האבחון הדידקטי?

האבחון הדידקטי כולל מגוון רחב של נושאים, בין היתר: רקע התפתחותי, רקע חינוכי, רקע רפואי, רקע משפחתי, יכולת ופוטנציאל אינטלקטואלי, הערכה שפתית, הערכת פוטנציאל לקריאה וכתיבה, מודעות פונולוגית, שטף, הבעה בעל פה, אוצר מילים, דקדוק, הבנה משמיעה, פענוח ודיוק בקריאה, שטף קריאה, הבנת הנקרא, כתיבה מוטורית, איות, תפיסה חזותית, תכנון וארגון, תפקוד זכרון, יכולות מתמטיות, תפקוד שפה זרה, ועוד.

לימודי מאבחנת דידקטית

למאבחנת הדידקטית יש אחריות רבה. בדרך כלל המאבחנים יהיו בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה, וכמו כן ניסיון בעבודה בתחום החינוך, וזאת על מנת להבטיח מאבחנים איכותיים. לעיתים רבות ישנה העדפה לבעלי תואר שני. ניתן ללמוד מסלול של איבחון דידקטי במסגרת לימודי תואר שני בלקויות למידה באוניברסיטאות. במכללות ניתן ללמוד את התחום כלימודי תעודה, כאשר בדרך כלל נדרשת תעודת הוראה בחינוך מיוחד.

מחפשת עבודה כמאבחנת דידקטית? דרושים מאבחנים דידקטיים - הצעות עבודות ומשרות

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מאבחנים דידקטיים מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: