התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מדוע כדאי להשאר לפחות שנה במקום עבודה?

מדוע כדאי להשאר לפחות שנה במקום עבודה?

רוצים לצבור ידע, ניסיון, להתקדם בתפקיד? רוצים להתקבל לעבודה הבאה בקלות? זה תלוי במשך הזמן שעבדתם בעבודתכם האחרונה. למה?

מעסיקים מחפשים עובדים לטווח ארוך. תהליך הכשרה וצבירת ניסיון לוקחים זמן, וכך גם ההכרות האישית והיכולת של המעסיק לסמוך עליכם.

 מעסיקים מחפשים עובדים יציבים

כאלו שניתן לרוץ איתם הלאה, ללמד אותם דברים חדשים ולקדם אותם בתפקיד. במילים אחרות, המעסיקים מחפשים עובדים שניתן לסמוך עליהם.
לכן, מעסיקים רבים מסתכלים בקורות החיים של המועמדים, על סעיף הניסיון התעסוקתי. בסעיף זה הם מסתכלים על "יציבות תעסוקתית" של המועמדים.


מחפשי העובדים נוטים לראות בעין פחות יפה מועמדים שעוזבים מקומות עבודה בתדירות גבוהה, ונותנים ציון גבוה יותר למועמדים שנשארים מעל שנה במקומות העבודה.

מאמץ הדדי לשימור הקשר בין המעסיק למועסק

אין זה אומר כמובן, שעליכם להשאר במקום עבודה שאינו מתאים או נוח לכם בו. אך מהצד השני, בדיוק כמו בקשר זוגי, חשוב שתעשו מאמץ הדדי לשמור על מקום עבודתכם לאורך זמן. לעיתים במקומות העבודה יש מצבים שפחות נעימים לנו, אך הם עוברים, ולא כל ויכוח עם הבוס צריך לגרור סיום תפקיד.

עזבתי את מקום העבודה, במי אני פוגע בעצם

בתחום החינוכי במיוחד, התפקידים הם תפקידים בעלי אחריות רבה ותחלופת כוח אדם פוגעת גם בילדים. לעיתים רבות אנחנו עובדים עם ילדים או נוער, אשר נקשרים אלינו ומחכים לנו. שינוי של בעלי תפקידים בתדירות גבוהה עלולים לפגוע בילדים באופן שאותו איננו רוצים.
לסיכום, עובדים שיתמידו במקום עבודתם לאורך זמן, יראו את הפירות מהר מאוד. המעסיקים יוכלו לסמוך עליהם ולקדם אותם, והקבלה למקומות עבודה חדשים תהיה קלה יותר. נסו להתמיד בעבודה שתמצאו לפחות שנה בכדי לתת למעסיקים את היציבות אותה הם צריכים, והם גם בוודאי ישמחו לקדם ולפתח אתכם או ימליצו עליכם בחום למשרה הנחשקת הבאה.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: