התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מורה

דרושים מורים הוראה משרות

המידע המלא על תפקיד מורה והדרישות של עבודה בהוראה. בנוסף הצעות עבודה למשרות מורים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים מורים באתר דרושים בחינוך.

תפקיד המורה היה מאז ומעולם אחד התפקידים החשובים ביותר ולכן יש לו חשיבות עצומה במערכת החינוך בישראל ובעולם. רבים מגיעים לתחום החינוך וההוראה מתוך שליחות וסיפוק גדולים מאוד המגיעים מהעברת הידע וחומרי הלמידה אך גם מהענקת טיפים לחיים לתלמידים. המורה עוסק בהוראה, אחראי על הלמידה של התלמידים, על החינוך והענקת ידע וכלים להווה ולעתיד.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים מורים

תפקיד המורה

המורה מעודד ומטפח את המוטיבציה של התלמידים. הוא מעורר סקרנות ללמידה, הוא מספק אתגרים, שואל שאלות ולעיתים גם נותן תשובות. המורה נותן יחס לתלמידים, לעיתים לכל תלמיד בצורה שונה המותאמת אליו. הוא מיישם טכניקות לימוד שונות על התלמידים. לכל מורה אישיות שונה כך שגם צורת הלימוד של המורה היא שונה. שיטת הלימוד של המורה מושפעת גם ממערכת החינוך ודרישותיה וכמובן גם מהחברה עצמה.

המורים משנים את החברה

באמצעות הלימוד והקניית הידע, המורים משנים את החברה. הם מהווים גורם מרכזי מאוד בחייהם של התלמידים. הוא מסייעים גם בהתפתחות החברתית של התלמידים – דבר שמשנה את האישיות וההתנהגות שלהם בהווה ובעתיד.
המורה מלמד את התלמידים מהם גבולות – על ידי הצבתם. הוא מעודד חשיבה יצירתית, מעורר סקרנות ומספק אתגרים (ולא רק מעביר את החומר בצורה היבשה). הוא דואג לפיתוח יכולות אוריינות, פיתוח אסטרטגיות למידה ומיומנויות של חשיבה. כמובן שהוא גם מעביר חומר עיוני או מעשי בשיעורים.

תפקידים שונים של מורים

בישראל יש למורה תפקידים שונים במערכת החינוך. המורה – הוא מורה מקצועי, אשר מלמד ומעביר חומר בנושא המקצועי. הוא מתמחה במקצוע זה ומלמד אותו, כגון: מורה למתמטיקה, מורה ללשון, מורה לתנ"ך, מורה לפיסיקה, מורה לביולוגיה וכדומה. מורה מחנך – זהו מורה המוצמד לכיתה מסוימת למשך שנה או יותר. הוא מעביר ומקנה לכיתה ערכים נוספים, חברתיים, חינוכיים וכדומה. הוא מטפל בסוגיות חברתיות בכיתה, מעביר "שעת חינוך" או "שעת חברה" או "שעת כיתה". המורה המחנך בקשר עם התלמידים באופן אישי יותר, הוא פועל בשיתוף ועד ההורים והנהלת בית הספר בנושא, עורך אסיפות הורים וכיוצא בכך. מורה מת"ל – מורה מעריך תפקדו ילמידה, המלווה את הפדגוגיה בנושא של תלמידים בעלי לקויות למידה.

עבודת המורה במהלך היום יום

במהלך היום יום המורים צריכים לשמור כל הזמן על רמה מקצועית גבוהה. הם צריכים לשמור על רגישות, ולדעת להעביר את החומר בצורה מעניינת ומסקרנת, תוך קליטתו אצל התלמידים בצורה הטובה ביותר. המורה צריך להתאים את עצמו לכיתה עם סוגי תלמידים שונים, ויש לו חשיבות גם בשילוב של בעלי צרכים מיוחדים בכיתה. הוא צריך להעביר את החומר בצורה שמתאימה למכנה המשותף הרחב של הכיתה.
כיום המורה צריך לדעת גם להשתמש בטכנולוגיה על מנת להעביר חלק מחומרי הלימוד. בעידן של היום, הטכנולוגיה תורמת ומגוונת את צורות ההוראה השונות. המורה צריך לשלב את הטכנולוגיה בצורה יעילה בהוראה. לאור זאת, המערכת החינוכית בדרך כלל עורכת הכשרות והשתלמויות בתחום למורים.
בנוסף לכך, המורים צריכים לגוון את העברת החומר הנלמד בשיעורים ואת דרכי ההוראה, על מנת להמנע משחיקה (שנובעת בין היתר מחומר שחוזר על עצמו). לכן, אחת הדרכים היא שינוי הפעילות או החומר, שינוי דרכי ההוראה, דו-שיח עם התלמידים וכדומה. שחיקה של המורה תשפיע לרעה על התלמידים וליהפך.

המורים בישראל

המורים בישראל נהנים מתנאי העסקה טובים ומארגונים המייצגים אותם. בישראל שני ארגונים מרכזיים המייצגים את המורים – ארגון המורים ו- הסתדרות המורים. עם זאת, מספר המורים בישראל קטן מהנדרש באופן יחסי, ומעמדו נחשב נמוך בהשוואה לאקדמאים אחרים או מורים אחרים בעולם. ההוראה בישראל נתפסת פחות כמקצוע מבוקש, אך מאידך יש עלייה בהסבת אקדמאים להוראה.
על מנת להיות מורה יש צורך בלימודים במכללה להכשרת מורים או באוניברסיטה. יש ללמוד תואר ראשון ולאחר מכן לעשות תעודת הוראה בתחום רלוונטי.

מחפשים עבודה כמורים? דרושים הוראה - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מורים מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: