התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מטפלת | מטפל

מטפלת לתינוק לתאומים במעון לילדים קורס מטפלות

מידע על תפקיד מטפלת במעון או מטפלת לתינוק ודרישות העבודה. בנוסף הצעות עבודה למשרות (חיפוש עבודה) דרושה מטפלת ופרסום מודעת דרושים מטפלת | דרושים בחינוך.

תפקיד המטפלת הוא חשוב מאוד בגידול ילדינו. מטפלת יכולה לעבוד כמטפלת לתינוק, לתאומים או לילדים, ואפילו כמחנכת במעון לגיל הרך. להלן פירוט על התפקיד החשוב הזה.

מטפלת לתינוק

מטפלת לתינוק היא דמות חשובה מאוד בהתפתחות הילד שלכם. היא תדאג גם לטיפול פיזי וגם לטיפול חינוכי ופרטני. הדמות של המטפלת היא מעין דמות אם לתינוק, אשר נמצאת עימו שעות רבות במשך היום. כאשר בוחרים מטפלת לתינוק כדאי לבחור מטפלת איכותית, אחראית, שתשמור ותפתח את התינוק שלכם ותפחית את החששות והפחדים של ההורים ושל הילדים.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: מטפלת דרושים

מטפלת לילדים

מטפלת לילדים היא הדמות ששומרים על הילדים שלכם כאשר הם גדלים, בדר"כ מדובר על גילאי 3 ומעלה ויש אפילו מטפלות ששומרות על ילדים בגילאי א-ג. המטפלת תדאג בדר"כ לאסוף את הילדים מהגן או בית הספר, תדאג לארוחת הצהריים של הילדים ותשמור עליהם עד להגעת ההורים.

מטפלת לתאומים

רבים ההורים שמחפשים מטפלת לתאומים, אשר תטפל בשני ילדים (תינוקות או בוגרים יותר). במקרה כזה המטפלת מופקדת על אוצר כפול – שני ילדים. העבודה קשה יותר וכך גם גודל האחריות של המטפלת.

מטפלת במעון יום לגיל הרך

המטפלת בממעון עוסקת בטיפול וחינוך לילדים בגיל הרך. המעון קולט ילדים בגילאי 3 חודשים ועד 3 שנים (לעיתים גם עד 4 שנים). שעות הפעילות במעונות היום הן בדרך כלל משעה 7 בבוקר ועד 17 בצהריים.
תפקיד המטפלת במעון, נקרא גם "מחנכת" ולעיתים גם "סייעת" או "אשת צוות". אנשי החינוך דוחפים כי המטפלת תהיה גם מחנכת מאחר ובגיל הרך ישנו צורך גם בחינוך הילדים ולא רק בטיפול של ממש, דבר שהיה מקובל בעבר.
למעשה, התפקיד של המטפלת כולל גם עבודה טיפולית: טיפול בילדים, החלפת חיתולים, האכלה. הוא כולל גם עבודת סדר וניקיון: סידור הגן, ניקיון הגן, המשחקים והמשטחים. בנוסף, העבודה כוללת גם עבודה חינוכית הכוללת פיתוח הילדים וכיולותיהם וחינוכם.
במהלך העבודה המטפלת תדאג בין היתר להפעיל את הילדים, לשים לב לילדים, להקשיב לכם ולצרכיהם. היא צריכה להיות רגישה, להקנות לילדים הרגלים ועצמאות, לדאוג להאכלתם ולשינתם. היא דואגת להקניית הרגלי עצמאות לילדים, להכנת חומרי עבודה לפעילויות חינוכיות, להקפיד על סדר יום קבוע. היא דואגת לבטיחות הילדים, הרחקת חפצים המסוכנים להם, לתשומת לב לאורך היום. המטפלות גם עומדות בקשר עם ההורים ומדווחות על התפתחות הילדים, מקבלות פידבקים ומקשיבות להם.

קורס מטפלות

מטפלות רבות בישראל עוברות קורס מטפלות על מנת להקנות להן את הכישורים לעבודה כמטפלת בגיל הרך. קורס המטפלות הופך את התפקיד למקצוע שדומה בחשיבות למחנכת. המטפלת תקבל כלים לסיוע וקידום הילד והתפתחותו התקינה, מבחינה פסיכולוגית וקוגניטיבית. ניתן לעבור מספר קורסים בנושא ולקבל תעודות שונות: מטפלת סוג 1, מטפלת סוג 2, ומטפלת בגיל הרך (עד גיל 6).

מחפשים עבודה כמטפלת? דרושות מטפלות - הצעות לעבודות ומשרות דרושים באתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מטפלת מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: