התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מטפלת התנהגותית ABA | מטפל התנהגותי

דרושה מטפלת התנהגותית ABA

מידע על תפקיד מטפלת התנהגותית ABA (או מטפל). בנוסף הצעות עבודה למשרות (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים מטפלת התנהגותית ABA באתר דרושים בחינוך.

הטיפול ההתנהגותי הוא גישה טיפולית לשינוי דפוסים של התנהגות, המבוסס על ההנחה שתגובת הסביבה בעלת השפעה משמעותית על התהנהגות האדם. הטיפול ההתנהגותי כולל תוכנית מותאמת ומתן חיזוקים שונים למטופל מסביבתו. החיזוקים המותאמים צריכים להגביר את ההסתברות להתנהגות רצויה.

משרות חמות: דרושים מטפלת התנהגותית ABA

על מה מבוסס הטיפול ההתנהגותי

הטיפול ההתנהגותי מבוסס על ביהביוריזם – תיאוריה בפסיכולוגיה בנושא חקר התנהגות ועיצובה. בתיאוריה יש לבסיס את הלמידה לפי גירוי, תגובה ותוצאה. בגירוי יש לתת הוראה או הנחיה למטופל. בתגובה רואים את התנהגות המטופל והתוצאה היא התגובה של המטפל.
המטפל ההתנהגותי צריך לתת את החיזוקים למטופל. בתחילת התהליך מדובר בחיזוק על כל תגובה רצויה, לאחר מכן התדירות יורדת אט אט. ניתן לתת חיזוק חיובי (למשל פרס) או חיזוק שלילי - לסילוק גירוי לא נעים.

טיפול התנהגותי לספקטרום האוטיסטי

הטיפול ההתנהגותי בספקטרום האוטיסטי מדבר על עיצוב התנהגות. הוא מדבר על חסך שפתי, חסך תקשורתי, נסיגה תפקודתי, קואורדינציה לקויה, חסך בגמישות מחשבתית או קושי בויסות חושי. המטפל בעבודתו עם המטופל יחשוף אותו למגוון גירויים סביבתיים כדי להגדיל את הסיכוי להתנהגות נאותה.
טיפול התנהגותי ABA כולל גם את בניית התוכנית הטיפולית המותאמת והאינטנסיבית למטופל, בה הוא לומד התנהגויות חדשות, מפחית התנהגויות לא רצויות ומגביר את הרצויות. ישנה מעורבות גבוהה של ההורים וגורמים נוספים בסביבת הילד אשר מודרכים לפעול בהתאם לתוכנית. הטיפול לרוב מתקיים בבית הילד.

כיצד מבוצע הטיפול ההתנהגותי

הטיפול ההתנהגותי מבוסס על מחקרים רבים ורבים טוענים כי הוא אפקטיבי ביותר, בייחוד כאשר הוא מתאים בגיל צעיר. התוכנית מותאמת לכל ילד באופן אישי, תוך פירוק המטרה והלימוד למרכיבים ולימוד הדרגתי ופרטני. הפעולות נעשות באופן חוזר עם הנחייה רלוונטית, עד לביצוע של ההנחייה בקלות ובצורה עצמאית. הפעולות הינן פשטניות על מנת להיות ברור ולהקל על הילד. התגובות של הילד נרשמות ולבסוף ניתנת הערכה תוך שאפשר לעקוב אחר התקדמותו.

מטפלים התנהגותיים בשיטת ABA

צוות המטפלים בשיטת ABA הם בדרך כלל שתי טרפיסטיות ובצירוף של מנחה. המנחה נפגש עם הצוות הטיפולי אחת לשבועיים ובפגישה עוברים על התוכנית ובוחנים את ההתקדמות שלה. המטפלים הם אלו שנמצאים עם הילד ברוב הזמן.
מטפלים התנהגותיים ABA יכולים להיות סטודנטים לפסיכולוגיה או חינוך, או אנשים שמכוונים לתחום הטיפול. לעיתים התחלופה של המטפלים היא גבוהה אך המנחה מלווה את הילד וההורים לאורך הדרך. ההדרכה ניתנת למטפלים ע"י המנחה בדרך כלל, וניתן לעבוד בתחום גם ללא רקע בשיטת ABA.

רוצים לעבוד בטיפול התנהגותי ABA ? דרושים מטפלי ABA - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של של מטפלים התנהגותיים ABA מאתר דרושים בחינוך.

דרושות מטפלות התנהגות ABA | חיפוש עבודה מטפלת ABA

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: