התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מנתחת התנהגות | מנתח התנהגות

ניתוח התנהגות דרושים

מידע על תפקיד מנתחת התנהגות יישומית והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מנתחת התנהגות (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של ניתוח התנהגות ABA.

ניתוח התנהגות זוהי גישה טיפולית, קלינית, מדעית, לשינוי דפוסי התנהגות, והתמודדות עם לקויות נוירולוגיות ובעיות קשב וריכוז.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושה מנתחת התנהגות

הגישה ההתנהגותית – ביהביוריזם

ניתוח התנהגות מבוסס על הגישה ההתנהגותית, הביהביוריזם, שהיא תאוריית למידה בפסיכולוגיה. הגישה דוגלת בהתמקדות בחקר ההתנהגות הגלויה ובדרכים לעיצובה.

שיטת ניתוח התנהגות

השיטה של ניתוח ההתנהגות היא על בסיס ההנחה שהתגובה של הסביבה בעלת השפעות משמעותיות על התנהגות האדם. בשל כך, במסגרת הטיפול מעצבים תוכנית למטופל וכמו כן נותנים חיזוקים מהסביבה למטופל. יש צורך להתאים את החיזוקים וכך להגדיל את ההסתברות להתנהגות הרצויה שתופיע בהמשך לחיזוקים.
התיאוריה התבססה לאחר מכן על מחקרים, ולפי עקרונות שנוסחו בעקבות מחקרים על בני אדם ובעלי חיים, הטענה היא כי ההתנהגות מעוצבת על ידי גירויים בסביבה, חלקם מקדימים להתנהגות וחלקם לאחר ההתנהגות. בעקבות המחקרים נוסחו העקרונות לשימוש יישומי שמטרתם שינוי ועיצוב התנהגות.

עבודה של מנתח התנהגות

מנתח ההתנהגות בוחן את ההתנהגות ואת הצורך לשינוי בה. המנתח פועל לפי התנהגות נצפית בשונה מתחומים אחרים. הוא בוחן את הקשר בין הסביבה להתנהגות תוך כדי ניתוח מקצועי ומגיע להשערה של הגורמים להתרחשות בעיית ההתנהגות. לפי השערתו הוא בונה תוכנית התערבות טיפולית. הגישה היישומית גורסת כי יש צורך לשים דגש על התנהגויות משמעותיות, הן לאדם והן לסביבתו. המנתח פועל לפי מחקרים קודמים וידע שנצבר, והוא מקפיד על פרוצדורות ברורות וכמו כן רישום של התהליך, כך שניתן יהיה לשחזר אותו או להשתמש בו במקרים דומים אצל מטופלים אחרים במידת הצורך.
מנתח ההתנהגות מנסה להפחית התנהגות לא נאותה או מקובלת, ובמקביל להעניק ידע חדש ולעודד התנהגות רצויה. המנתח משתמש במונחים מקצועיים שלמד ושפה רלוונטית לניתוח התנהגות. כמו כן הוא בודק אפקטיביות של הטיפול, ברמה של שינוי בהתנהגות בחיי היום יום של המטופל, ושימורה לאורך זמן.

לימודי ניתוח התנהגות

תוכנית הלימודים של ניתוח ההתנהגות היא בדרך כלל דו שנתית ומלמדים אותה במספר מוסדות בישראל. במסגרת ההכשרה לקבלת הסמכה בינלאומית בניתוח התנהגות יישומי, מכינים את המשתתפים גם להסמכת הלשכה הבינלאומית (BACB).
בין היתר בלימודים: מאפייני אוכלוסיות מיוחדות, משמעויות ניתוח יישומי, צפייה בהתנהגות ומדידה, איסוף נתונים, ניתוח נתונים, אומנות ההוראה, תקשורת יעילה בהוראה פרטנית, תקשורת יעילה בקבוצות, עקרונות יסוד של התנהגות, דרכי ניתוח וקידום התנהגות לילדים אוטיסטיים, יישום עקרונות ניתוח התנהגות, הערכות תפקודיות של התנהגות, אתיקה ומתודיקה בניתוח התנהגות, היבטים פילוסופיים בניתוח התנהגות, תכנון יישום והערכה של תכניות, הפקת תוכניות התערבות, תוכניות מתקדמות, שטף חברתיות ושילוב, שיטות מחקר, תכנון תכניות התערבות, יישום תוכניות התערבות, המשפחה והקהילה, התנהגות רגשית, אסטרטגיות דידקטיות בהוראה, התערבות במערכת החינוך, התערבות בבית, התנסות מעשית, פרקטיקום.

מחפשים עבודות של מנתחת התנהגות ABA? דרושים מנתחי התנהגות יישומי - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מנתחת התנהגות מאתר דרושים בחינוך.

 

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: