התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

משלבת

דרושה משלבת

המידע המלא על תפקיד משלבת והדרישות של עבודה בשילוב בחינוך. בנוסף הצעות עבודה של משרות שילוב (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של משלבת באתר דרושים בחינוך.

שילוב בחינוך הוא תחום ההולך וצומח בתקופה האחרונה, אשר נועד לאפשר הצלחה לתלמידים עם לקויות תוך שילובם בחינוך הרגיל וזאת בין היתר גם באמצעות משלב או משלבת.. הצלחת התלמידים תלויה לעיתים רבות גם בגורמים חיצוניים כמו התאמת מערכת החינוך אליהם ולא כפי שנהוג היה לחשוב – שמדובר בתלמידים בלבד ויכולותיהם. כדי להצליח בשילוב התלמידים במערכת החינוך הרגיל, למרות לקויות שונות, הוכנו תוכניות שילוב. מטרת השילוב היא לאפשר לתלמידים בעלי לקויות להצליח בדיוק כמו התלמידים הרגילים במערכת החינוך וכמו כן להשתתף בפעילויות השונות.

להצעות עבודה חמות של משלבת: דרושים משלבת

עקרון השילוב במערכת החינוך

עקרון השילוב נועד לאפשר לתלמידים בעלי צרכים מיוחדים להצליח גם בחינוך הרגיל. הוא מדבר על הזכות של בעלי צרכים מיוחדים לחיים רגילים, לבית ספר קרוב, להשכלה טובה, בסביבה המתאימה להם שלא תגביל אותם.

שילוב תלמידים במערכת החינוך

מערכת החינוך בישראל מפעילה תוכניות שילוב תלמידים בעלי לקויות או צרכים מיוחדים כבר משנת 1996, באופן ההולך וגדל. כדי להצליח בשילוב יש צורך במעורבות של בעלי תפקידים שונים גם בחינוך הרגיל וגם בחינוך המיוחד. לצורך כך נחקק גם חוק החינוך המיוחד. מורים רבים עושים מאמצים על מנת לשלב תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בכיתתם שנחשבת "כיתה רגילה".

כיצד משלבים תלמידים במערכת החינוך

ניתן לשלב תלמידים במערכת החינוך באמצעות שתי דרכים. האחת, הנגשה של מערכת החינוך לתלמיד וזאת על ידי שיפור נגישות המבנים, הכיתות, נגישות לכסאות גלגלים, שיפור נגישות חומר נלמד לבעלי לקויות, שינוי דרכי למידה ובחינות מותאמות. השניה, היא התאמות בדרכי הלמידה לתלמידים באופן סציפיפי, סיוע אישי לתלמידים, שימוש בטכנולוגיה מסייעת, העדפה מתקנת והדרכות מיוחדות.

כיתת השילוב

כיתות הלימוד שהן כיתות שילוב הן מיוחדות, יש הבדלים בין ילד לילד אליהם צריך לשים לב ולהתמודד עימם. כך שיש להתאים את דרכי ההוראה והחומרים הנלמדים לכיתת השילוב. בכיתת השילוב בדרך כלל שתי מורות – האחת עם הכשרה בחינוך הרגיל והשניה הכשרה בחינוך המיוחד. כיתות השילוב פועלות בבתי ספר רבים ברחבי הארץ. ישנם מודלים של שילוב כגון: שילוב פרטני – שילוב של ילד "מיוחד" בכיתה "רגילה", שילוב כיתתי – כיתת חינוך מיוחד במסגרת "רגילה".

עבודת המשלבת

המשלבת נועדה לתת לילד אפשרות לקבלת מענה תומך. היא מדרבנת אותו, מסייעת, מתווכת, פועלת למענו בשעות השילוב, מסייעת באינטראקציה ולעיתים גם מעניקה סיוע פיזי. המשלבת יכולה לעבוד בגן הילדים או בכיתת בית ספר. המשלבת עובדת עם בעלי צרכים מיוחדים שיכולים להיות בתפקוד גבוה או נמוך, הם יכולים להיות בעלי לקות פיסית, בעלי לקות שכלית, בעלי לקות חברתית, הפרעת התפתחות וכדומה. המשלבת יכולה לעבוד למשל עם בעלי אוטיזם בתפקוד גבוה. המשלבת צריכה לשמש לילד מודל, להשגיח עליו וגם להסביר לו לעיתים את החומר הלימודי או לעזור לו בהשתלבות חברתית.

חיפוש עבודה של משלבת - דרושים בחינוך

להלן קישור לרשימת משרות והצעות עבודה של משלבת.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: