התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

סייעת | סייע

סייעת סיעת גן ילדים בית ספר חינוך מיוחד

המידע המלא על תפקיד סייעת (או סייע) והדרישות של עבודה כסייעת. בנוסף הצעות עבודה למשרות סייעות (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים סייעת באתר דרושים בחינוך.

סייעת הוא תפקיד חשוב בעזרה ובטיפול בילדים, בגילאי גן או בית-ספר. הסייעות משתלבות גם בחינוך המיוחד ומומלץ לעבור קורס סייעות לפי שמתחילים בתפקיד. תפקיד הסייע/ת התפתח מאוד בשנים האחרונות.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: סייעת דרושים

סייעת בגן ילדים

הסייעת בגן הילדים היא שותפה של הגננת. התפקיד שלה הוא בהיבטים חינוכיים ופדגוגיים, והוא נקבע ע"י הוראות משרד החינוך. בעבר התפקיד נקרא "עוזרת גננת".
תנאי עבודתן של הסייעות בגן נקבעים לפי הסכמים קיבוציים. יש גם סייעות מחליפות או זמניות ששם התנאים שונים. לאחר תקופה מסויימת הסייעות הקבועות מקבלות קביעות – תלוי בהסכם עצמו.
הסייעת מתחילה לעבוד בגן הילדים בדר"כ בבוקר, היא עורכת קניות, מכינה את גן הילדים, עורכת בדיקה בטיחותית בגן. לאחר מכן היא מקבלת את הילדים. במהלך היום היא גם מכירה את הפעילויות, כמו חומרי עבודה או למידה, אביזרים או משחקים – לפי פעילויות מתוכננות שהגננת בדרך כלל קובעת.
הסייעת גם אחראית על שמירת סדר וניקיון בגן ובסביבתו וכמובן גם על הטיפול וסידור הגינה והחצר. במידה ויש צורך בטיפול פיסי בילדים – כמו החלפת חיתול או בגד, רחצת ידיים וכדומה – הדבר באחריותה של הסייעת. היא משגיחה על הילדים במידת הצורך וכמובן גם מכינה את הגן לפעילויות עם ההורים במידת הצורך. הסייעת גם משתתפת בהכנת פעילויות עם הגננת ומשתתפת באסיפות הורים.

קורס סייעות גן ילדים

הסייעות יוצאות לקורס על מנת ללמוד את תפקידי הסייעת. בקורס הן לומדות על שלבי התפתחות הילדים, צרכי הילדים, עבודה חינוכית, היבטים פסיכולוגיים וחינוכיים, תקשורת עם ילדים, תקשורת בינאישית, ארגון סביבה חינוכית, התמודדות עם קשיים, קשר עם הורים, ועוד. הלימודים כוללים גם הרצאות עיוניות וגם הכשרה מעשית. לקורס מתקבלות בעלות 12 שנות לימוד והוא בדרך כלל ממומן ע"י הרשות המקומית.

סייעת בבית ספר

סייעות בבתי הספר בדרך כלל פועלות במסגרת החינוך המיוחד. כך למשל ישנן סייעות תגבור – אשר הקצאת השעות שלהן נועדה לתגבר את המוסד החינוכי בשעות סיוע נוספות, או לתגבר כיתה מסוימת שאין לה הקצאת שעות סיוע מספקות. כמו כן, ישנן סייעות שילוב (שיכולות לשלב גם בגן הילדים) וזאת על מנת להעניק סיוע לתלמיד שרמת תפקודו מחייבת סייעת והמערכת מעוניינת שהוא ישתלב בכיתת לימוד רגילה. ישנן גם סייעות כיתתיות שנועדו לתת מענה כיתתי ובפועל מסייעות גם לתלמידים יחידים וגם ברמה הכיתתית או אפילו הבית ספרית.

סייעת חינוך מיוחד

גם בתחום החינוך המיוחד ישנן סייעות, כגון סייעות כיתתיות, סייעות תגבור, סייעות שילוב וכדומה. תפקידי הסייעת בחינוך המיוחד נוגעים גם לסיוע לתלמיד הבודד, גם סיוע ברמה הכיתתית וגם ברמת בית הספר. היא עוזרת למורה בהכנת החומרים, הכנת הציוד, מסייעת ללימוד חינוכי ופרטני לתלמיד, מגישה עזרה פיזית לתלמידים, מלווה את התלמידים לטיפולים מקצועיים בבית הספר או מחוץ לו, מסייעת למורים או המטפלים, מעורבת בטיפוח הקשרים החברתיים בין התלמידים, דואגת לנקיון התלמיד, משגיחה על התלמידים, מעורבות בחייהם וכיוצא בזה. הכל כמובן נקבע לפי נהלי בית הספר, תפקיד הסייעת המוגדר, הנחיות המנהלת או המורה.

מחפשת עבודה כסייעת? דרושות סייעות - הצעות לעבודות ומשרות דרושים מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של סייעות מאתר דרושים בחינוך.

דרושים סייעות | דרושות סייעות | הצעות עבודה סייעת

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: