התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

ספרן | ספרנית

דרושים ספרנים

מידע על תפקיד ספרן והדרישות של עבודה כספרן או כספרנית. בנוסף הצעות עבודה של משרות ספרן / ספרנית (חיפוש עבודה) ומודעות דרושים ספרנים באתר דרושים בחינוך.

תפקיד הספרן (או הספרנית) הוא עבודה עם ספרים, עם מידע ובספריות שונות. הספרן צריך לקטלג את הספרים, למיין אותם, לחפש מידע בספרים, לעבוד מול מאגרי מידע שונים, להזמין ספרים, לבדוק הזמנות ולנהל את הספריות.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים ספרנים

מקצוע הספרנות הולך ומשתנה במאה ה-21 בשל ההתפתחות הטכנולוגית, כך שספרן עובד המון עם טכנולוגיה ומערכות מידע.

כישורים הדרושים לספרנים

לספרנים דרושים כישורים שונים על מנת לבצע את תפקידם בצורה הטובה ביותר. הספרן שעובד עם חומרים רבים דרוש לדעת ולהכיר תחומים שונים, הוא זקוק להשכלה רחבה, ליכולת תקשורתית טובה ולידע טכנולוגי. לימוד המקצוע נותן לספרנים את הכלים המקצועיים, את העקרונות העיוניים והכרות עם התפקיד. תפקיד הספרן הוא גם חברתי, מאחר ומגיעים אל הספריות אנשים רבים ונערכים בהן גם מפגשים שונים.

השינוי בספריות ובתפקיד הספרן במאה ה-21

הספריות הולכות ומשתנות עם התקדמות הטכנולוגיה ואיתן גם תפקיד הספרנים. בעבר הספרן היה יושב מול ספרים, לוחש, מסייע לאנשים באיתור הספרים וממליץ להם על ספרים חדשים. כיום הספרנים הופכים לפעילים ברמות חברתיות וציבוריות, מאחר והספריות הפכו למרכזי תרבות ופעילויות, והן יוצרות קהילות סביבן. בספריות מתרחשות פעילויות שהספרן יכול להיות חלק מהן או מארגונן – למשל הרצאות, או שעת סיפור. לכן הספרן מבצע פעולות רבות ומגוונות יותר ולא רק מסדר את הספרים במקום או שומר עליהם.

לימודים של ספרנות ומידענות

מקצוע הספרנות נלמד באונירבסיטאות רבות, בדרך כלל כחלק ממקצוע של מידענות. המקצוע מעניק לספרן ידע וכלים שונים, לחפש ולשלוט במקורות ידע רבים, לאתר, לעדכן, לשלוף, לחפש מידע תוך שימוש במערכות מידע שונות וגם שיטות חיפוש במחשב. לכן תפקיד הספרן הוא חלק מלימודים של מקצוע המידענות שכולל בתוכו ניהול של מידע באמצעות מערכות מחשב מתקדמות.

מחפשים עבודות של ספרן? דרושים ספרנים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של ספרנית מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: