התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

עובד סוציאלי | עובדת סוציאלית

עובד סוציאלי עובדת סוציאלית

מידע על תפקיד עובדים סוציאליים והדרישות של עבודה בעבודה סוציאלית. בנוסף הצעות עבודה למשרות עו"סים ופרסום מודעת דרושים עובד/ת סוציאלי/ת | דרושים בחינוך.

לעבודה הסוציאלית תפקיד חשוב בטיפול האישי והחברתי של האדם, המשפחה והקהילה. המקצוע עוסק בטיפול, ייעוץ, שיקום והדרכה של אנשים. החוק בישראל מגדיר את העבודה הסוציאלית "משלח יד לשיפור תפקודם האישי והחברתי של הפרט, המשפחה והקהילה בדרך של טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה". המטרה היא להגן על החלשים, לייצג אותם, לעזור להם ולטפל בהם, כדי שיוכלו להתמודד עם המצוקות והקשיים ולהתחזק. העבודה הסוציאלית מבוססת על ערכים חברתיים והיא עובדת על פי שיטות מגוונות של התערבות, שיש להן זיקה פסיכולוגית, סוציולוגית, ציבורית וכדומה.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים עובדים סוציאליים

לימודי עבודה סוציאלית

לימודי עבודה סוציאלית לוקחים 3 שנים – תואר אקדמי. התואר משלב תחום עיוני ותחום מעשי. בתחום העיוני לומדים חברה, התערבות ומחקר. בפאן המעשי הסטודנטים יוצאים להכשרה מעשית בשטח, מקבלים מטופלים למשך מספר ימים בשבוע לפחות שנתיים (בכפוף להדרכת עו"סים בכירים).

העבודה הסוציאלית

העובדים הסוציאליים עוסקים בעבודה סוציאלית, לאחר סיום של לימודים אקדמאיים בתחום. בישראל יש צורך להרשם בפנקס העובדים הסוציאליים כדי לעסוק בתחום ורק הרשומים בו יכולים לעבוד בתפקיד. העובד/ת הסוציאלי/ת נדרשים כמובן לשמור בסוד את המידע שמגיע אליהם בנושא של אדם או משפחה – לשם הפרטיות. העובדים הסוציאליים (עו"סים) נותנים עזרה לאנשים הנמצאים במשבר או מצוקה.

טיפול ביחידים ובמשפחות

עובדים סוציאליים נדרשים לטפל גם באנשים יחידים – הפרט, וגם במשפחות עצמן. יש להם מעורבות בתוך הקהילה והם מייצגים את האנשים בהם הם מטפלים אל מול הקהילה והמערכת (החברה, המדינה). מאחר ומדובר בעבודה עם אנשים במשבר או מצוקה, העובד הסוציאלי (או העובדת הסוציאלית) נדרשים לסבלנות רבה, לאמפתיה גבוהה וליכולת הכלה.

היכן דרושים עובדים סוציאליים – עבודה לעובדים סוציאליים

המדינה מעסיקה עובדים סוציאליים כחלק ממדיניות רווחה. גם ברשויות המקומיות יש מחלקות לשירותים חברתיים או מחלקת רווחה, המספקות שירותי סעד לאוכלוסיית הרשות. עובדים סוציאליים ניתן למצוא גם בארגונים, מוסדות, מפעלים וקהילות שונות.
תחומי העיסוק של העובדים הסוציאליים הם לפי תחומי ההתמחות שלהם. לדוגמא: פקידי סעד, עובדים סוציאליים קהילתיים, קציני מבחן לנוער, פקידי סעד לסדרי דין, עובדים סוציאליים בשירותי בריאות, וכדומה.

איגוד העובדים הסוציאליים

איגוד העובדים הסוציאליים הישראלי, מאגד כ-20,000 עובדים סוציאליים בישראל. האיגוד הוקם בשנת 1937 והוא חלק מהסתדרות העובדים. רוב העובדים הסוציאליים בישראל החברים באיגוד זה, עובדים ברשויות המקומיות ומשרדי הממשלה ובעמותות. האיגוד מקדם גם השתלמויות מקצועיות, גם מדיניות חברתית וכולל גם ועדות אתיקה. לאיגוד מוסדות שונים הכוללים ועידה ארצית, מזכירות ארצית, ועדות מקצועיות, תאים מקצועיים ומרכז איגוד.

מחפשים עבודה בעבודה סוציאלית? דרושים עובדים סוציאליים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של עובדים סוציאליים מאתר דרושים בחינוך.

משרות עו"סים | חיפוש עבודה עובד סוציאלי | דרושים עבודה סוציאלית | עבודות עובדת סוציאלית

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: