התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

קלינאית תקשורת

קלינאית תקשורת

מידע על תפקיד קלינאית תקשורת והדרישות של עבודה כקלינאי תקשורת. בנוסף הצעות עבודה של משרות קלינאות תקשורת (חיפוש עבודה) ומודעות דרושים קלינאי תקשורת.

קלינאי (או קלינאית) תקשורת, זהו מקצוע פרא-רפואי. המקצוע של קלינאי התקשורת עוסק באבחון, טיפול ושיקום של בני אדם בעלי לקויות שונות.

לחיפוש עבודה בתחום לחצו: דרושים קלינאי תקשורת

הלקויות יכולות להיות בתקשורת אישית (כולל דיבור, הבנה, הבעה, תקשורת לא מילולית) או בקריאה וכתיבה. קלינאי התקשורת מוכשרים לטיפול בתחומים אלו, חלקם בנישה מסוימת מכלל הלקויות וחלקם בכולן.

מה עושה קלינאי תקשורת

קלינאי התקשורת עוסק באבחון, טיפול ושיקום של בני אדם, בכל הגילאים. הקלינאים פעילים במסגרות שונות במערכות שונות – למשל בריאות, חינוך, רווחה. כמו כן ישנם קלינאי תקשורת שפעילים באופן פרטי או בבית המטופל. קלינאי התקשורת מאבחנים את הבעיות התקשורתיות של המטופל ולאחר מכן פועלים על מנת לאפשר לו תקשורת חלקה ופשוטה. קלינאי התקשורת עובדים עם בעלי מקצוע שונות בתחומים שונים כמו רופאים, אנשי סיעוד, אנשי חינוך, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, פסיכולוגים, מטפלים באמנות ועוד.

עבודה של קלינאי תקשורת

קלינאי התקשורת מטפלים בלקויות תקשורות שונות, הנובעות ממגוון של סיבות. הלקויות יכולות להיות למשל: הפרעות בהגייה. הפרעות הגייה יכולות לנבוע ממגוון רב של סיבות כמו בעיית קואורדינציה, בעייה פסיכולוגית, בעייה פיסית וכדומה. הפרעות הגייה ובליעה יכולות לנבוע מהפרעה בהנעת שרירים. הפרעה בהגייה ובהבנה של השפה יכולה לנבוע מחירשות או אפזיה. בעלי אוטיזם למשל, יכולים להזדקק לעזרה בכל תחומי הטיפול.
לכן קלינאי התקשורת יאבחן את הבעיה, וידאג לטיפול נכון שכולל גם תרגולים, גם הוראה, התאמת טכנולוגיות מסייעות (למשל מכשיר שמיעה) וכדומה. המטרה של קלינאי התקשורת היא לאפשר תקשורת בצורה חלקה וקלה ככל הניתן.

לימודי קלינאי תקשורת

תחום קלינאות התקשורת הוסדר בישראל בחוק בשנת 2008 וישנה הסמכה מסודרת לקלינאי תקשורת. ההכשרה האקדמית של הקלינאים היא רב תחומית ובין תחומית. לכן בישראל ישנו צורך בתואר אקדמי במוסד מוכר וכמו כן תעודת הסמכה של משרד הבריאות לאחר התמחות. הלימודים של קלינאי תקשורת כוללים בין היתר גם מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, שיטות לאבחון טיפול ויעוץ, ריפוי בעיסוק, שיקום, שיטות מחקר וסטטיסטיקה, חינוך וחינוך מיוחד, קריאה מודרכת, פתולוגיה, שפה לשון ובלשנות, אנטומיה, פיזיולוגיה, רפואה ועוד.

מחפשים עבודות של קלינאות תקשורת? דרושים קלינאי תקשורת - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של קלינאי תקשורת מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: