התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

התמחות | סטאז'

התמחות משרד החינוך דרושים חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מתמחה או מתמחה והדרישות לתפקיד במערכת החינוך. בנוסף הצעות עבודה של משרות התמחות (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של סטאז'.

מתמחה עובד העבור הכשרה במהלך עבודתו, תוך הדרכה של איש מקצוע ותיק ומנוסה, בדרך כלל לקבלת רישיון הנדרש לעבודה בתחום, אך לעיתים כדי לצבור ניסיון מספק לעבודה לבד. רוב ההתמחויות נעשות בתחום ספציפי ולאחר תואר אקדמי.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים סטאז' התמחות

התמחות בתחום החינוך – סטאז'

המתמחים בחינוך בישראל עושים זאת בחינוך הפורמאלי בני ילדים ובתי ספר, וכמו כן יש משרות התמחות גם בחינוך הבלתי פורמאלי.
ההתמחות בהוראה (סטאז') היא בשנה הראשונה לעבודה במערכת החינוך, לאחר לימודים של תעודת הוראה. ההשתלבות היא בשנת הלימודים האחרונה לתואר ולתעודת ההוראה, אך יש להשלים לפחות 80% מהחובות הלימודיים.

מקומות העבודה בהתמחות

בהתמחות ניתן לעבוד במספר מקומות שונים, למשל: גן ילדים (קדם יסודי), בית ספר יסודי, חטיבות ביניים, וכדומה.

עבודה של מתמחה

המתמחה צריך לפנות למפקחים השונים על מנת למצוא משרת סטאז'. משרת הסטאז' היא בדרך כלל של שליש משרה בהיקפה, אך ניתן לבצע אותה גם במשרה מלאה. משך ההתמחות הוא של שנת לימודים אחת, אך ניתן לבצע אותה גם בשישה חודשי עבודה מלאים.

החונך או המאמן

המתמחה מוצמד לחונך או למאמן שמסייע לו במהלך ההתמחות. החונך מלווה את המתמחה, מסייע בקליטה שלו במערכת, צופה בו במהלך העבודה, מתעד את עבודתו, נותן לו משוב שוטף, ממלא הערכה, עונה על שאלות, עוזר בגיוס כלים שונים וכדומה. החונך צריך לתת למתמחה את האפשרות להשתלב בארגון בקליטה מיטבית כך שיוכל להשתלב במערכת בקלות ובצורה נעימה. גם החונכים בדרך כלל עוברים הכשרה והם עושים את תפקידם בתשלום.

לאחר ההתמחות

המטרה של המתמחה ושל המערכת, הוא לשלב את המתמחה בצורה הטובה ביותר במערכת. הדבר נעשה גם על ידי ליווי אישי וגם על ידי שילוב הדרגתי בעבודה. מטרת המתמחה לאחר ההתמחות היא לעבוד בצורה שוטפת ומלאה, כך שיכיר את העבודה ויוכל לבצע אותה בצורה הטובה ביותר. הוא צובר כלים וניסיון בעבודה, הוא מתמודד עם בעיות נפוצות שעולות במהלך העבודה ומקבל עזרה בפתרונן, כך שלאחר מכן הוא יכול כבר לפעול בצורה עצמאית במערכת.

מחפשים עבודות של מתמחה? דרושים מתמחים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של התמחות מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: