התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

יועץ חינוכי | יועצת חינוכית

יעוץ חינוכי

מידע על תפקיד יועץ חינוכי (או יועצת חינוכית) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות יועצים חינוכיים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של יעוץ חינוכי.

 היועץ החינוכי הוא דמות במערכת החינוך, מורה או מעולם ההוראה, אשר תפקידו הוא ייעוץ חינוכי במערכת החינוך, כגון בתי ספר, גני ילדים וכדומה.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים יעוץ חינוכי

תפקיד היועץ החינוכי

היועץ החינוכי מייעץ ומסייע לתלמידים וילדים, בכל תהליך התפתחותי נורמטיבי, וכמו כן בקשיי הסתגלות, מצבי דחק או כל סיטואצייה אחרת היוצרת בעיה בצמיחה האישית של הילד. היועץ החינוכי צריך לסייע לכל ילד להגיע למציוי התפתחות אישית, חברתית, לימודית, מקצועית.
בישראל היועץ החינוכי כפוף לשירות הפסיכולוגי היעוצי של משרד החינוך (שפ"י). הפעילות של היועץ החינוכי נגזרת ממטרות שפ"י וכמו כן המערכת החינוכית בה הוא עובד, ועליו לראות את הפרט והמערכת ביחד. היועץ החינוכי מפתח גם את צוות בית הספר או גן הילדים, מטמיע תוכניות שונות של התערבות ומניעה, מייעץ לתלמידים, להורים, לילדים, לצוות החינוכי ולהנהלה. היועץ עוזר לפתור גם מצבי משבר וחרום.

מיומנויות היועצים החינוכיים

היועצים החינוכיים משלבים מספר מיומנויות: ייעוץ – על בסיס יחסים בין אישיים עם הנועץ תוך שיחה על הבעיות השונות ותכנון דרכי פעולה לפתרון הבעיות. היוועצות – חלוקת ידע מקצועי עם גורמים מקצועיים נוספים כמו פסיכולוג חינוכי, מורים, הורים, גננות, סייעות, מנהלים וכדומה – כדי למצוא פתרון לבעיות. תיאום – תיאום בין שירותים שונים בקהילה לצרכים שאותרו. ניהול תוכניות – הפעלה וניהול של תוכניות התפתחותיות ומניעתיות תוך הכשרת הצוות ויישום בקרב הילדים.

התפתחות תפקיד היועצת החינוכית

בעבר בישראל עבדו בתפקיד יועצים חינוכיים מורים שעברו הכשרות בתחום. המורים נקראו מורה-יועץ. לאחר מכן בשנות ה-80 היה צורך בתואר ראשון בייעוץ. כיום כבר נדרש תואר שני בייעוץ חינוכי ותעודת הוראה. במערכת החינוך כיום כ- 3,500 יועצים חינוכיים.

לימודי ייעוץ חינוכי

הלימודים של ייעוץ חינוכי מכשירים את הסטודנטים לעסוק בייעוץ חינוכי שכולל הדרכה של ילדים, נוער וצוות. ההכשרה כוללת גם היבטים עיוניים וגם מעשיים. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון שעוסקים בתחום החינוך ובעלי ניסיון בהוראה. לאחר מכן ניתן להתמחות בתחומים שונים של ייעוץ חינוכי, כמו ייעוץ חינוכי לגיל הרך, או הנחיית קבוצות. הלימודים נמשכים כשנתיים כולל ההתמחות.

מחפשים עבודות של יועץ? דרושים יועצים חינוכיים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של יועצים חינוכיים מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: