התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מדריך נוער | מדריכת נוער

הדרכת נוער מדריכי נוער

מידע על תפקיד מדריך נוער (מדריכת נוער) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מדריכי נוער (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של הדרכת נוער.

מדריכי הנוער הם הדמויות המובילות בקבוצת הנוער. קבוצות הנוער מתקיימות בדרך כלל במסגרות חינוכיות שונות שאינן פורמאליות, כגון תנועות נוער, ארגוני נוער, מרכזים קהילתיים וכיוצא בזה.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מדריכי נוער

תפקידי מדריך הנוער

מדריך הנוער הוא מדריך ומחנך. הוא אחראי על ארגון פעילויות שונות לקבוצה (פעולות, אירועים, תכנים, טיולים), העברת פעילויות, דינמיקה קבוצתית, על החניכים ומיקומי הפעילויות.המדריך בדרך כלל מבוגר מהחניכים במספר שנים. ישנם מקומות בהם מדריך הנוער נקרא גם קומונר.
במסגרת התפקיד המדריך אחראי על התכנים. הוא דואג להכנת התכנים, לתוכן, לשמירה על מטרות חינוכיות באמצעות התוכן ועוד. המדריך דואג שהתוכן יועבר לחניכי הקבוצה. הוא משמש לחניכים כמקור ידע מקצועי, חינוכי, פדגוגי, דידקטי, העשרתי.
כחלק מהפעילות המדריך לעיתים משתייך לקבוצת מדריכים, בה הוא משמש בעצם כחניך. הוא מקבל ליווי בהדרכת קבוצות, בהכנת פעילויות, בהכשרה ועוד. הוא לומד להתמודד עם סיטואציות שונות ויכול להתייעץ על מקרים שונים.
למדריכי הנוער חשיבות גדולה מאוד גם כחלק מתנועות נוער המקנות ערכים שונים לנערים המתחנכים בהן.

כישורים ותכונות של מדריכי נוער

מדריכי הנוער צריכים מספר תכונות על מנת לשמש בתפקיד זה. בין היתר הם צריכים כריזמה, אחריות, סבלנות, מקצועיות, סמכותיות. הם צריכים לדעת לשמש דוגמא, לשמור על קשר איכותי עם החניכים, לדעת להקנות ולהעביר ערכים, להיות בעלי גישה חינוכית ובעלי ידע בשיטות חינוך.
המדריכים צריכים לדעת לעמוד בפני קבוצה. הם צריכים לדעת להתנסח באופן ברור. הם צריכים להשתמש בשפה כדי להיות ברורים לקבוצה. על מדריך הנוער להשתמש בצורה חכמה בעוצמת הקול ובקצב דיבור.
בנוסף לכך, המדריכים צריכים להיות ברורים ובטוחים בשפת הגוף שלהם שישדרו ביטחון ופתיחות ולא כעס או זלזול. עליהם לדעת להשתמש בצורה נכונה בידיים, בתנועת הגוף, במבט, בעמידה וכדומה.

סוגי מדריכי נוער

מדריכי הנוער יכולים להיות מדריכי פנים או מדריכי חוץ. מדריכי חוץ אינם מובילים קבוצה ספיציפית אלא אחראים על תחום חינוכי. אלו יכולים להיות מדריכי טבע, מדריכי מחנאות, מדריכי בישול שדה, מדריכי תרבות ועוד.

מחפשים עבודות של הדרכת נוער? דרושים מדריכי נוער - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מדריכי נוער מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: