התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מטפל סיעודי | מטפלת סיעודית

מטפלים סיעודיים דרושים

מידע על תפקיד מטפלת / מטפלת סיעודי/ת והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות טיפול סיעודי (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מטפלים סיעודיים.

המטפלים הסיעודיים מסייעים לאנשים בעלי מוגבלות או חסרי ישע, בביצוע פעולות בסיסיות יומיומיות, וכמו כן משגיחים על חסר הידע על מנת לשמור עליו ועל בטיחותו.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מטפלת סיעודית

תפקיד מטפלים סיעודיים

המטפל הסיעודי שומר, מגן, מסייע למטופל. הוא דואג לפעולות בסיסיות כגון: האכלה, שתיה, רחצה, הלבשה, קימה ושכיבה, טיפול בצרכים, ועוד.
בחלק מהמקרים, המטפל הסיעודי דואג גם לתנאי המחייה של המטופל, במידה ומדובר בטיפול בביתו. הוא דואג לסידור הבית, לניקיון, לקניות, תרופות, בישול, ליווי אישי, יציאה מהבית ועוד. במקרים אחרים, המטפלים מגיעים לבית לזמן קצוב ומסייעים בפעולות השונות לפי צרכי המטופל.

הכשרה של מטפלים סיעודיים

המטפלים הסיעודיים בישראל לא תמיד בעלי הכשרה רשמית. לעיתים רבות ישנם מטפלים בעלי הכשרה של אח או אחות, אך במקרים אחרים ישנם קורסים שונים שעובדים המטפלים אצל המעסיק עצמו או אפילו הדרכה רגילה. אין ספק כי כדי לעבוד בטיפול סיעודי צריך לב גדול ויכולת הכלה.

גילאי המטופלים

גילאי המטופלים נעים החל מגיל לידה ועד גיל הזקנה. לצערנו, גם היום נולדים תינוקות הזקוקים לטיפול סיעודי. כמו כן, גם ילדים קטנים במצב סיעודי צריכים את הטיפול ולכן יש צורך גם כאן בטיפול סיעודי. כך גם בני נוער, מבוגרים וקשישים. כמובן שבקרב הקשישים המצב נפוץ יותר, אך בהחלט ניתן למצוא גם גילאים שונים אחרים, צעירים יותר.

ילדים בטיפול סיעודי

הילדים הזקוקים לטיפול סיעודי צריכים התמודדות אחרת מאשר קשישים. הם בעלי מוגבלות הזקוקים למטפל, שתפקידו להעניק להם סיוע וכמו כן להקל על ההורים בהתמודדות. המטפל צריך לדעת כיצד לסייע לילד, לווסת כאבים, להקל מצבי לחץ, להתאים את הטיפול לילד וכמובן לתקשר עימו בצורה חברית ונעימה.

מוסדות המעסיקים מטפלים סיעודיים

ישנם מטפלים סיעודיים העובדים במוסדות שונים, בין היתר: בבתים פרטיים, בבתי חולים, בבתי אבות. בנוסף לכך יש מוסדות חינוך המעסיקים מטפלים סיעודיים כגון: עמותות, הוסטלים, מוסדות רווחה, מוסדות לימוד, וכדומה. המטפלים הסיעודיים שעובדים בתחום החינוך, לעיתים רבות עושים דברים נוספים מלבד טיפול סיעודי (הכולל האכלה, רחצה, החלפת חיתולים, הלבשה, שתיה ועוד). המטפלים גם משוחחים עם הדיירים, מקריאים סיפורים, עוזרים להם לתקשר, לוקחים אותם לטיול, עורכים פעילויות וכדומה.

מחפשים עבודות של מטפל סיעודי? דרושים מטפלים סיעודיים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מטפלת סיעודית מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: