התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מפעיל | מפעילה

מפעילים דרושים מפעילות חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מפעיל (או מפעילה) והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות מפעילים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מפעילות.

המפעילה (או המפעיל) עוסקים בבנייה ובהעברה של הפעלות במסגרות שונות.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מפעילים

עבודה של מפעילה

המפעילה מנחה, מדריכה, מפעילה, מובילה קבוצה. המפעילה במסגרת חינוכית פורמאלית או בלתי פורמאלית, או במסגרת של אירוע חיצוני, דואגת שהקבוצה תקבל הדרכה טובה עם תוכן חוייתי ומעניין, בצורה של הפעלה, כך שהקבוצה תהיה חלק מן ההדרכה.

בניגוד להדרכה רגילה בה החומר עובר בצורה עיונית יותר, המפעילה דואגת להעביר את החומר בצורה חווייתית, היא דואגת שהקבוצה תשתתף בהדרכה, ובעצם מפעילה את הקבוצה. המפעילה יכולה להעביר הדרכות בנושאים שונים. למשל הפעלת תיאטרון, הפעלת טבע, הפעלת ריקוד, הפעלת מוסיקה, הפעלת קצב, הפעלת משחק, הפעלת קסמים ועוד. חלק מהחוויה בהפעלה היא גם העברת התוכן אך גם האלמנט של הכיף וההנאה הם חלק מההפעלה שצריכה להעביר בעצם הדרכה אך בצורה מהנה וחווייתית.

כישורים של מפעילה

המפעילה צריכה להיות בעלת כישורים שיאפשרו לה להחזיק את הקבוצה, לעניין אותה ולמשוך אותה, לדאוג לשמור על ריכוז ועניין של הקבוצה. היא צריכה להיות בעלת כריזמה, יכולת עמידה בפני קהל, בעלת שפת גוף נכונה, יחסי אנוש מעולים. המפעילה צריכה ראש גדול, יכולת עבודה בצוות, היא צריכה להיות סבלנית וסובלנית, בעלת יוזמה ויצירתית. כמעט חובה שהמפעילה תהיה בעלת ניסיון בהדרכה או בהפעלת קבוצות. המפעילה צריכה לדעת להעביר את ההפעלה בצורה מעניינת ויצירתית, כיפית וחווייתית.
בנוסף לכך, המפעילה חשוב שתדע לבנות את ההדרכה בצורה הנכונה ביותר, כך שהיא תהיה מובנת, בשלבים נכונים, עם מערכים מסודרים.

דוגמאות למקומות עבודה של מפעילה

המפעילים יכולים לעבוד במגוון רחב של מקומות עבודה. לדוגמא: מפעילה לצהרון שמרכזת את הפעילויות בצהרון ומעבירה הפעלות שונות לילדי הצהרון. מפעילה לחוגים – מעבירה חוגים בנושא אחד או מגוון של נושאים ומפעילה את הילדים במסגרת החוגים. מפעילה לגני ילדים – מעבירה הפעלות והדרכות מיוחדות בגני ילדים בנושא ספיציפי או במגוון נושאים ומפעילה את הילדים בגן הילדים. מפעילה בקייטנה – מעבירה הפעלות והדרכות במסגרת הקייטנות לילדים הרשומים לקייטנה, מפעילה לאירועים מיוחדים ועוד.

מחפשים עבודות של מפעיל? דרושים מפעילים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מפעילה מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: