התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מפקח | מפקחת

מפקח פדגוגי מפקחת פדגוגית חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מפקח (או מפקחת) והדרישות לתפקיד מקצועי או פדגוגי. בנוסף הצעות עבודה של משרות מפקחים (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של פיקוח.

המפקחת או המפקח, הם עובדי חינוך שהתפקיד שלהם לשבץ, להעריך, לשפר את מערכת החינוך.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מפקחים

תפקידי המפקחת

המפקחת עובדת המערכת החינוכית והיא אחראית על מספר נושאים במערכת. המפקחת דואגת לשבץ או להסיר שיבוץ ולהציב מורים או גננות במוסדות השונים. היא דואגת לבצע הערכה של רמת המורים או הגננות תחת אזור הפיקוח שלה. היא דואגת לשפר את איכות ורמת ההוראה של עובדי מערכת החינוך.
המפקחת אינה חלק מניהול בית הספר באופן שוטף ואינה חלק מהצוות בבית הספר או הגן. המפקחת מגיעה לביקורים בתדירויות שונות, בצורה מקצועית. למפקח גישות שונות, חלקם בוחרים לעבוד בצורה של מומחים כך שהם בעצם הקובעים מה יקרה ואיך, או בגישה של שיתוף אל מול המורים או הגננות.
ישנם תפקידי פיקוח שאינם תחת מערכת החינוך הפורמאלית – למשל פיקוח בצהרונים או במוסדות בלתי פורמאליים, פיקוח במעונות יום, וישנם מפקחים שעובדים במשרד החינוך במערכת הפורמאלית.

מפקחי פדגוגי מול מפקח מקצועי

ישנה לעיתים מחלוקת בין משרות הפיקוח השונות, בייחוד בארגונים שאינם פורמאליים, האם המפקח צריך להיות פדגוגי או מקצועי. בסופו של יום, המפקח משלב בין הפאן המקצועי לפאן הפדגוגי. הוא דואג להגדרות ובדיקות של התשתיות המקצועיות, הוא מגדיר את פרופיל צוותי ההוראה, הוא מאשר בקשות שונות, הוא עוסק בבניית השתלמויות מקצועיות ופדגוגיות, הוא בודק תשתיות, הוא מבקר את צוותי ההוראה, הוא מפקח באופן מקצועי על ההתנהלות וכמו כן באופן פדגוגי על רמת ההוראה ואיכותה, הוא משתתף בוועדות שונות, כגון ועדה פדגוגית, ועדת השתלמות, ועדה מקצועית, ועדות משמרות, ועדות קבלה, ועדות מכרזים, וועדות אד-הוק.

כישורים ודרישות לעבודה של מפקחת

כדי לעבוד כמפקחת, ברוב המקרים והארגונים ידרשו ניסיון בתחום החינוכי פדגוגי וכמו כן תואר שני בתחום. כמו כן, רצוי כי המפקחת תהיה בעלת הכרות עם ארגונים או חברות הדומים לתחום הפיקוח, בעלת ידע וניסיון בתחום החינוכי הספציפי, ידע וניסיון בבניית תוכניות עבודה. כמו כן המפקח צריך להיות בעל ניסיון וידע בהעברת השתלמויות לצוותים החינוכיים, בעבודה מול מחשב וטכנולוגיה. המפקח חייב יחסי אנוש מעולים ויכולת להניע צוותים. הוא צריך להיות בעל יכולת לירידה לפרטים הקטנים ויכולת להוביל ולהניע שינויים.

מחפשים עבודות של מפקחת? דרושים מפקחים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של מפקח מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: