התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

מרפא בעיסוק | מרפאה בעיסוק

מרפא בעיסוק דרושים חיפוש עבודה

מידע על תפקיד מרפא בעיסוק או מרפאה בעיסוק והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות ריפוי בעיסוק (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של מרפאים בעיסוק.

מרפא בעיסוק עוזר להחזיר את המטופל לתפקוד ועיסוקים קודמים או האפשריים והמשמעותיים עבורו.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים מרפאים בעיסוק

עבודה של מרפא בעיסוק

מרפא בעיסוק עוזר לבעלי הפרעה כלשהיא בתפקודם, בשל בעיה פיזית, תקשורתית, נפשית או קוגניטיבית, לחזור ולחיות חיים עצמאיים, בתא משפחתי או חברתי, ככל הניתן. המרפא בעיסוק מפתח או משחזר מיומנויות חברתיות, משחק, למידה של המטופל.

המרפאים בעיסוק מומחים ומיומנים בעזרה למטופלים עם מגוון של קשיים – גופניים, התפתחותיים, התנהגותיים וכדומה. לדוגמא – טיפול בקשיים בכתיבה, במחשבים וכדומה. המרפא בעיסוק צריך לסייע למטופל להיות מעורב בעיסוקים בעלי מטרה, משמעות וחשיבות עבור המטופל. העיסוקים הללו מאפשרים למטופל להיות שותף בחיי היום יום, הם מחזיקים אותו לשגרה ונותנים לו בסיס לבריאות, רווחה, ביטחון, איכות חיים.

מקצוע ריפוי בעיסוק

המקצוע של שיפוי בעיסוק ניזון ממדעי העיסוק, מדעי הרפואה, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות. הוא מתמקד בעיסוקים השונים של המטופלים. המטופלים יכולים להיות בכל גיל כאשר הם מעוניינים לחזור לתפקוד ולחוש שייכות חברתית.

תחומי טיפול של מרפאים בעיסוק

מרפאים בעיסוק עובדים עם מגוון אוכלוסיות ומגוון גילאים, במסגרות שונות. הטיפול מותאם לגיל, ליכולת, למגבלות, לתפקידים, לידע, לרקע, לערכים – של המטופל. המרפאים בעיסוק עובדים בריפוי בעיסוק פדיאטרי התפתחותי – התפתחות הילד, אבחון, יעוץ והדרכה. תחום פיזיקלי – ריפוי בעיסוק במטופלים הסובלים מקשיים נוירולוגיים או מוטריים שונים. ריפוי בעיסוק גריאטרי – עוסק בקידום או שימור איכות חיים ויכולת תפקודית של מזדקנים. ריפוי בעיסוק בתחום בריאות הנפש – עוסק בהערכת יכולת תפקודית של מטופלים והשבת העצמאות התפקודית שלהם.

מסגרות הטיפול של מרפאים בעיסוק

מרפאים בעיסוק משולבים כיום בנקודות מפתח בתהליכים של אבחון, טיפול ושיקום של אוכלוסיות שונות. הם פעילים במסגרות בריאות, חינוך, רווחה, בקהילה, במסגרות פרטיות, מתנ"סים ועוד.

לימודי ריפוי בעיסוק

כיום כדי לעבוד בריפוי בעיסוק יש צורך בתואר ראשון מוכר בריפוי בעיסוק, במסגרת אקדמית. כמו כן יש צורך בתעודת מרפא בעיסוק של משרד הבריאות, כך שהוא עושה בחינת רישוי בריפוי בעיסוק.

מחפשים עבודות של מרפא בעיסוק? דרושים מרפאים בעיסוק  - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של ריפוי בעיסוק מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: