התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

רכז | רכזת

דרושים רכז חיפוש עבודה רכזת

מידע על תפקיד רכז / רכזת והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות ריכוז (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של רכזים ורכזות.

הרכז או הרכזת, אחראים לתפעול וניהול של פרויקט או יחידה מסוימת בארגון.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים רכזים

תפקיד הרכז

הרכז מקבל תחום אחריות בארגון ועליו לדאוג לניהול ותפעול של התחום בצורה הטובה ביותר. בדרך כלל לרכז יש ניסיון בפרויקט דומה אשר ביצע והוא צריך בתפקידו לתכלל את הפרויקט כולו. לעיתים רבות בפרויקט שהרכז מרכז ישנם גם עובדים שהוא מנחה ודואג לראות כי הם מבצעים את העובדה בצורה הטובה ביותר, בלוחות הזמנים של הפרויקט.

הרכז יכול להקים פרויקט חדש, הכולל גם את בחירת כוח האדם, הגדרת המטרות והיעדים, גיוס כספים, גיוס עובדים, בניית תוכנית עבודה ועוד. כמו כן, יתכן כי הרכז יכנס כבר לפרויקט קיים ועליו לדאוג לניהול המיזם או הפרויקט ולוודא שהכל מתבצע בצורה הטובה ביותר.

דרישות תפקיד של רכזת

הרכזת צריכה להיות בעל מחויבות ומסירות רבים כדי לעמוד בהצלחה בתפקיד. היא צריכה להיות חדורת מוטיבציה להצלחה ורצון להשיג את המטרות שהוגדרו. הרכזת חייבת להיות בעל ראש גדול וחשיבה מחוץ לקופסא, על מנת שתוכל לטפל בכל נושא שיצוץ, ולעיתים גם במשברים שצצים תוך כדי העבודה ללא התראה מוקדמת. הרכזת חייבת להיות בעלת כושר ארגון וניהול מעולים וזאת כדי שתוכל לתכלל את כלל המשימות שעליה לבצע וכמובן לנהל במידת הצורך את העובדים עימה. הרכזת חייבת יחסי אנוש מעולים ותקשורת בינאישית טובה, כדי שתוכל לעבוד ביחד עם הצוות שעובד עימה ולדרבן אותם לעמוד ביעדים והמשימות. מומלץ שלרכזת יהיה ניסיון בתחום אותו היא מרכזת, כך שהיא תוכל להכיר אותו בצורה טובה ולדעת לנהל אותו.

הרכז – תפקיד ניהולי לכל דבר

תפקיד הרכז כולל גם ניהול פרויקט, ניהול צוות, אדמיניסטרציה וניהול משימות ולוחות זמנים, הגדרת מטרות ויעדים וביצועם, מתן מענה שוטף לפניות וטיפול בבעיות. למעשה הרכז הוא מנהל של תחום מסוים, וזהו תפקיד חשוב מאוד בדרג ניהולי זוטר בדרך כלל, שמהווה שלב אחד לפני ניהול בכיר יותר.

דוגמאות לתפקידים של רכז

כך לדוגמא, ישנם משרות מגוונות לתפקידים של רכז: רכז/ת לעמותה – האחראי על תחום מסוים בעמותה, רכז/ת לעירייה – האחראי/ת על נושא בתוך העירייה, רכז/ת למתנ"ס – לדוגמא רכזת חוגים וכדומה.

מחפשים עבודות של רכז? דרושים רכזים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של רכזת מאתר דרושים בחינוך.

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: