התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

שבתון

שבתון דרושים

שבתון היא שנה בה העובד בהפסקה מהעבודה. בישראל מקובל שבשנת שבתון דרושים העובדים לצאת להשתלמויות העשרה אך חלקם משקיעים גם בחיפוש עבודה לשבתון.

שנת השבתון הגיעה במקור מהשבת. מדובר בהפסקת עבודה, לרוב במשך שנה, אך יכול להיות גם במשך מספר חודשים. בתנ"ך צווה כי יש לחדול מעיבוד השדות במהלך השנה השביעית.

מחפשים עובדים?
פרסום מודעת דרושים חינם

לוח מחפשי עבודה
מחפשים עבודה?
פרסם מודעת חיפוש עבודה חינם
לוח דרושים בחינוך

בתקופתנו היום, השימוש במושג שבתון אמנם מתייחס לרוב ליום השביעי, אך שנת השבתון היא שנה בה יש העדרות של העובד מהעבודה. ההעדרות היא בדרך כלל למטרה של מנוחה, או כדי לבצע מטלה מסוימת – לדוגמא, עריכת מחקר, השתלמות ורכישת ידע, וכדומה.

בשבתון דרושים העובדים לצאת לקורסים והשתלמויות

במוסדות רבים בישראל, בייחוד בתחום החינוך וההוראה, מקובל לצאת לשנת שבתון. בדרך כלל מדובר על יציאה לשנת שבתון על חשבון המעסיק, אך בשבתון דרושים העובדים לבצע מחקר מסוים או לערוך השתלמויות. מדובר גם על מרצים, עובדי הוראה, מורים, גננות וכדומה. לעיתים רבות ממשיכים העובדים לקבל משכורת במשך שנת השבתון.
במהלך שנת השבתון ניתן כאמור לצאת לקורסים והשתלמויות, לרוב על חשבון קרן ההשתלמות, ולעיתים רבות גם ניתן לקבל שכר בעבור זה. כך שבפועל המטרות הן גם מנוחה וגם העשרת הידע המקצועי. כמובן, שיש צורך שיהיה מספיק כסף בקרן ההשתלמות וכמובן יש צורך באישור המעסיק.
הן למעסיק והן לעובד, היתרונות של שנת השבתון גדולים. מדובר גם על מנוחה לעובד, שיגיע בכוחות מחודשים לעבודה לאחר מכן, וכמו כן העשרה של העובד שיכול להגיע עם ידע חדש ולתרום ממנו לתלמידים או הסטודנטים. בתקופתנו הידע כל הזמן גדל, הדברים משתנים וכך גם חומרי הלימוד והמחקרים, וחשוב שהמורים ידעו לחדש ולהתרענן עם דברים נוספים.בשנת שבתון העובדים בדרך כלל ממשיכים לצבור ותק וכמובן יש תרומה גבוהה מאוד לעובד גם במישור הכלכלי והקריירה.

הצעות עבודה שבתון

בשנת השבתון בחלק מהמקרים העובדים רשאים לעבוד ולעסוק בעבודות אחרות. לכן היוצאים לשנת שבתון מחפשים לעיתים גם הצעות עבודה ומשרות שבתון. במקרים אלו, הם יחפשו משרות שונות המתאימות לשנת השבתון ולהשתלמויות והלימודים אותם הם לוקחים. לא תמיד היוצאים לשנת שבתון מעוניינים בעבודה, והם עושים את שיקולי ההכנסה והמיסוי שלהם, תוך בדיקה האם הדבר אפשרי בארגון שהם עובדים בו.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: