התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

תרפיסט | תרפיסטית

תרפיסט תרפיסטית דרושים

מידע על תפקיד תרפיסט / תרפיסטית והדרישות לתפקיד. בנוסף הצעות עבודה של משרות תרפיה (חיפוש עבודה) ופרסום מודעת דרושים של תרפיסטים.

התרפיסט הוא מטפל באמצעים שונים, אשר בדרך כלל משלב תיאוריות שונות של טיפול ו/או פסיכותרפיה, פסיכולוגיה, חינוך, ועוד.

לחיפוש עבודה ומשרות לחצו: דרושים תרפיסטים

באילו בעיות מטפלים באמצעות תרפיה

הבעיות בהם מטפלים באמצעות תרפיה מגוונות מאוד, ויכולות להיות בין היתר: ביטחון עצמי נמוך, כפייתיות, הפרעות אכילה, הפרעות קשב וריכוז, היפראקטיביות, הרטבה, גמגום, ביישנות, תוקפנות, חוסר תקשורת, פגיעה עצמית, בעיות נפשיות, דיכאון, ועוד.

אילו סוגי משרות ועבודות יש בתרפיה

ישנם סוגים שונים של משרות בתרפיה, ותחומים שונים של תרפיה. לדוגמא: תרפיה באומנות, תרפיה באמצעות מוסיקה, תרפיה באמצעות בעלי חיים, תרפיה בתנועה, תרפיה בבישול, תרפיה באמצעות דרמה, תרפיה באמצעות הומור, תרפיה באמצעות וידאו, תרפיה באמצעות טבע וגינון, תרפיה באמצעות אנרגיות, תרפיית תיאטרון ובמה, תרפיית שטח, תרפיית תיאטרון בובות, ועוד. התרפיסטים עובדים הרבה גם עם בעלי חינוך מיוחד.
המקומות בהם מעסיקים תרפיסטים הם גם באופן פרטי ופרטני, אך גם בבתי חולים, קופות חולים, מרפאות, קליניקות, מערכת חינוך, חינוך מיוחד, עמותות, בתי אבות, ועוד.

אילו גילאים משתמשים בתרפיה

התרפיה ככלי טיפולי מתאימה לכלל סוגי הגילאים. ילדים – שאוהבם משחק, יצירה, גיוון, תחומים חדשים, סקרנות, טבע. נוער – שרוצים פחות לדבר ויותר לבטא את עצמם באמצעים שונים תוך נגיעה בתחומי עניין חדשים. מבוגרים – מעוניינים בכלי חדש לביטוי עצמי והבעת רגשות.

פסיכותרפיה

הפסיכותרפיה (נקראת גם טיפול נפשי או רגשי) היא טיפול במשברים ומצוקות נפשיות, או הפרעות שונות, באמצעים שונים. חלק מהטיפולים נוגעים גם בפסיכולוגיה. הטיפולים נעשים באמצעות קשר מילולי בין המטפל למטופל. בישראל המוסמכים לעסוק בתחום ע"י משרד הבריאות הם בדרך כלל פסיכולוגים, רופאים, פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים, קרימינולוגים, מטפלים באמנות.

תרפיה באומנות

הטיפול באמנות משתמש בכלים אומנותיים על מנת לתקשר רגשית עם המטופל, בצורה בה לעיתים לא ניתן לתקשר במילים. הטיפול באמנות הוא נפוץ בישראל.

לימודי תרפיה וטיפול

בישראל מספר מוסדות אשר מלמדים תרפיה וטיפול, בשיטות שונות. חלק מהמוסדות מעניקים גם תוכניות לתואר שני בתחום, אך יש גם לימודי תעודה, קורסים והשתלמויות.

מחפשים עבודות של תרפיסט? דרושים תרפיסטים - הצעות לעבודות ומשרות מאתר דרושים בחינוך

בקישור הבא תוכלו למצוא הצעות עבודה למשרות דרושים של תרפיסטית מאתר דרושים בחינוך.

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: