התחברות לחשבון אישי

להגשת מועמדות עליך להתחבר לאתר

פעם ראשונה? הרשם עכשיו

מאמרים

חיפוש עבודה ומציאת עבודה

חיפוש עבודה מציאת עבודה

חיפוש עבודה הוא תהליך הדורש השקעה וסבלנות. קבלו את הטיפים שלנו - מה חשוב בתהליך חיפוש העבודה, כמה זמן לוקח עד למציאת עבודה ואיך מוצאים משרות דרושים שוות.

ישנם מספר טיפים שנוכל לתת לכם כדי לעזור למצוא עבודה מתאימה במהירות. יישום של הטיפים האלו יעזרו לכם לקדם את עצמכם במסגרת תהליך החיפוש ולקבל אופציות טובות ואיכותיות למשרות דרושים.

טיפ: השקיעו בבניית קורות חיים איכותיים

קורות החיים הם המסמך השיווקי שלכם. הוא מספר למעסיקים מי אתם, מדוע כדאי לפנות אליכם, מדוע אתם מתאימים למשרה שהם מחפשים. אם אתם רוצים טיפים בכתיבת קורות חיים תוכלו לקרוא את המאמר "איך לכתוב קורות חיים" יש הרבה טעויות שמועמדים עושים בכתיבת קורות החיים, כדי להמנע מהם תוכלו לקרוא את המאמר שלנו "טעויות נפוצות בכתיבת קורות חיים". לאחר שכתבתם קורות חיים, שימו לב שלעיתים מי שקורא אותם הם דווקא רובוטים ולכן עשו את ההתאמות הנדרשות כמו במאמר "רובוטים עוברים על קורות החיים שלך".

טיפ: סבלנות ואורך רוח

תהליך חיפוש עבודה לוקח זמן. אתם פונים למשרות שונות ולמעסיקים יש את הזמן שלהם, יש להם עוד דברים לעשות והם צריכים לעשות תהליכי סינון לפניות. על כל משרה יש מספר רב של מתמודדים. לכן הזמן עד למציאת עבודה לוקח בממוצע 4 חודשים. היו סבלניים וקחו אוויר. במידה ואתם לא עובדים במקביל, נסו למלא את הזמן שלכם בעיסוקים או תחביבים נוספים, יש לכם זמן פנוי - נצלו אותו ותהנו.

טיפ: שלחו קורות חיים למשרות מתאימות

כאשר אתם פונים למשרות, קראו את פרטי המשרה ואת דרישות המשרה. נסו לשפוט באופן אובייקטיבי אם המשרה מתאימה לכם, האם אתם עונים על דרישות המשרה, האם אתם הייתם מקבלים מועמד עם ניסיון דומה לשלכם למשרה זו. במידה ואתם לא עונים על הדרישות של המשרה או שהמשרה אינה מתאימה לכם באמת (משרה שאתם תעבדו בה שנה לפחות) עדיף שלא לשלוח את הפרטים שלכם למשרה הזו.

טיפ: תדאגו להמלצות ממעסיקים קודמים

בזמן חיפוש העבודה יבקשו מכם פעמים רבות המלצות. ההמלצות הם ממעסיקים קודמים (אל תביאו המלצות מחברים, מהורים, או מאנשים שלמדו איתכם בכיתה). לכן חשוב לבדוק עם המעסיקים הקודמים אם הם מוכנים להמליץ עליכם ולבקש מהם אישור למסור את הטלפון שלהם במעמד ראיונות העבודה. ניתן לבקש גם מכתבי המלצה. אל תמסרו טלפונים של מעסיקים שלא דיברתם איתם לפני כן או של מעסיקים שלא ימליצו עליכם.

טיפ: חיפוש עבודה זו משרה מלאה

כדי למצוא עבודה צריך להשקיע זמן. יש לבדוק את לוחות הדרושים, לשלוח קורות חיים, לפנות למעסיקים, לענות לטלפונים, ללכת לראיונות ועוד. שריינו לכם זמן המוקדש לחיפוש העבודה במהלך היום. נסו להשקיע באופן רציני בתהליך החיפוש כדי להביא לתוצאות טובות.

טיפ: ראיון טלפוני זה ראיון עבודה לכל דבר

אם התקשרו אליכם בהמשך לאחת המשרות אליה הגשתם מועמדות, התייחסו לשיחת הטלפון כראיון עבודה לכל דבר. נסו להמצא במקום שקט ככל הניתן, ענו בצורה סבלנית ובנימוס, באופן מפורט על השאלות. אל תתחקרו את המראיין בצורה שאינה נעימה ואל תענו על שאלה בשאלה. 

טיפ: התכוננו לראיון עבודה

לפני שתגיעו לראיון העבודה, רשמו את הפרטים המלאים של הראיון - שם החברה, כתובת, טלפון ליצירת קשר, שם המראיין (אם ניתן), שם התפקיד. ערכו חיפוש באינטרנט על החברה ובדקו בדיוק מה היא עושה. חפשו רקע על התפקיד המדובר. נסו להתכונן לראיון ולחשוב מה המעסיק מחפש, אילו שאלות ישאלו אתכם, ומה אתם רוצים לענות על כל שאלה. במידה ותגיעו לראיון מוכנים עם תשובות, הדבר יקל עליכם במהלך הראיון. הנה דוגמא ל- שאלות לראיון עבודה.

בקרו בלוח הדרושים שלנו והעלו מודעה באתר דרושים בחינוך

בקרו באופן יומיומי באתר דרושים בחינוך. ראשית העלו מודעה של חיפוש עבודה. שנית, בקרו באופן יומי בעמוד לוח דרושים של האתר. בעמוד מתפרסמות בכל יום משרות חדשות וכדאי לעבור עליהם כדי למצוא הצעות עבודה מעניינות נוספות.

בהצלחה!

 

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים: